Bişektomi Kocaeli

  Bişektomi Kocaeli, yanaklardaki fazla yağ dokusunu almak ve yanakların inceltilmesini sağlamak amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Yazımızın devamında ‘’Bişektomi nasıl yapılır?’’, ‘’Bişektomi riskli mi?’’, ‘’Bişektomi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Bişektomi sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Kocaeli bişektomi uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Bişektomi Nedir?

  Bişektomi, yanak estetiği veya yanak inceltme gibi isimlerle bilinen, özel bir estetik operasyonudur. Bişektomi estetiği günümüzde hem kadınlar hem de erkekler tarafından yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Bu operasyon sayesinde yüzde yer alan ‘’baby face’’ görünümü ortadan kaldırılabilir, erkeklerde çok daha maskülen ve olgun; kadınlarda ise çok daha feminen ve zarif bir yüz görünümü meydana getirilebilir.

  Bişektomi Neden Yapılır?

  Bişektomi, yanaklardaki yağ yastıkçıklarını küçültmek ve bölgedeki fazla yağ dokusunu alarak yüz hatlarını belirginleştirmek amacıyla yapılmaktadır. Bişektomi sayesinde, kilo alımı ile kaybolan yüz hatları yeniden ortaya çıkarılabilir ve çekici bir yüz görünümü meydana getirilebilir.

  Yanak Yağları Nasıl Erir?

  Yanak yağlarını eritmek için gerçekleştirilebilecek özel bir egzersiz bulunmamaktadır. İnsan vücudundaki yağ dokusu, beslenmenin düzenlenmesi ve spor yapılması ile erir. Bununla birlikte birey, bu yağ dokularının nereden eriyeceğini tercih edemez veya seçemez. Dolayısıyla da bazen birey düzenli spor yapsa ve beslenmesine dikkat etse bile yanak yağlarından kurtulamayabilir. Bu durumda da bişektomi ameliyatı gibi estetik operasyonlara başvurması gerekebilir.

  Bişektomi Tehlikeli Mi?

  Bişektomi yani yanak estetiği, görece küçük kapsamlı bir operasyondur ve hayati tehlike oluşturması pek olası değildir. Ancak elbette bu operasyona bağlı olarak çeşitli komplikasyonlar gelişebilir. Bu komplikasyonların yani yan etkilerin başında ise yanaklarda şişlik ve morluk oluşması gelmektedir.

  Bişektomi Kalıcı Mı?

  Bişektomi ile elde edilen kazanımlar, yeniden yüksek miktarda kilo alınmadığı sürece kalıcılığını korurlar. Yanak bölgesi bireyin kilo değişimlerinden aktif bir şekilde etkilenir. Bişektomi ameliyatı ile bölgeden alınan yağların yerini, yıllar içerisinde alınan kilolar ile yeni yağ dokuları doldurabilir. Bunun önlenmesi için bireye düzenli ve sağlıklı beslenmesi tavsiye edilir. Aynı şekilde ameliyat sonrasında hafif de olsa bir egzersiz ve spor rutini edinmelidir. Bunun haricinde, bişektomi sonrasında botoks gibi işlemlerde olduğu gibi kazanımlar aylar içerisinde kaybedilmez.

  Bişektomi Ağrılı Mı?

  Bişektomi ameliyatının hazırlık süreci sırasında operasyonun hangi anestezi yöntemi ile yapılacağına da karar verilir. Bu süreç, ameliyatı yapacak olan doktor ve anestezi doktoru tarafından özel olarak planlanır. Bişektomi ameliyatı sırasında iki farklı anestezi tekniği kullanılabilir. Bunlardan ilki lokal anestezidir. Lokal anestezi sırasında hastanın bilinci açıktır ancak ağrı hissetmez. Bu süreçte bilincinin açık olmasını istemeyen hastalara sedasyon işlemi de yapılabilir. Bazı hastalara ise direkt olarak genel anestezi uygulanır. Genel anestezi sırasında ağrı hissi duyulmaz ve bireyin bilinci ameliyat boyunca kapalıdır.

  Bişektomi Ne Kadar Sürer?

  Bişektomi ameliyatının süresi 40 ila 60 dakika arasında değişiklik gösterebilir. Yanak estetiğinin süresi, ameliyat sırasında yanak bölgesinden alınacak olan yağ miktarına ve yapılacak olan düzenlemelerin kapsamına göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Bişektomi Nasıl Yapılır?

  Bişektomi ameliyatı lokal anestezi ve sedasyon işlemi kullanılarak veya direkt olarak genel anestezi ile birlikte yapılabilir. Bişektomi ameliyatı sırasında ilk olarak yanak bölgesi operasyona hazır hale getirilir. Daha sonra ise ağız içerisine boyutları yaklaşık 1 santimetre civarında olan cerrahi kesiler uygulanır. Bu kesiler kullanılarak çiğneme kasının arasında yer alan yağ yastıkçıkları bölgeden alınır. Bahsi geçen işlem, hastaya özel hazırlanan estetik planlaması dahilinde her iki yanağa da uygulanır. Bişektomi ameliyatı sırasında yanaklara kesinlikle dışarıdan müdahale edilmez. İşlemlerin tümü ağız içerisinden gerçekleşir. Böylece dış yanak bölgesinde herhangi bir dikiş izi oluşmaz.

  Bişektomi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Bişektomi yani yanak estetiği yaptıran bireyler, ameliyatı takip eden 6 ila 24 saat boyunca hastanede misafir edilirler. Ameliyattan sonraki 12 ila 24 saat içerisinde yanak bölgesinde şişlikler ve morluklar meydana gelebilir. Bu şişlikler için doktorun önerisi doğrultusunda soğuk uygulama yapılabilir. Bunun haricinde ek bir uygulamaya gerek yoktur. Şişlikler çoğu zaman 1 hafta içerisinde fark edilmeyecek boyutlara gerileyecektir. Bir ay içerisinde ise neredeyse tamamen ortadan kaybolacaktır. Taburcu olan ve evlerine dönen hastalar, ameliyat bölgelerinin bakımlarına özen göstermelidirler. Özellikle de doktorları tarafından reçete edilen antibiyotik ve ağrı kesici gibi ilaçları düzenli olarak kullanmalıdırlar. Böylece hem ameliyat bölgesinin enfeksiyon kapması önlenebilir hem de hastanın iyileşme sürecinde deneyimlediği ağrılar en aza inebilir. Bişektomi ameliyatının iyileşme sürecinde, yanak bölgesi sıkıştırılmamalı ve bölgedeki iyileşmekte olan dokulara gerekmedikçe dokunulmamalıdır.

  Kocaeli Bişektomi Fiyatları 2024

  Kocaeli bişektomi fiyatları ve yanak estetiği fiyatları, operasyonun detayları ve benzer etmenler doğrultusunda kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button