Boyun Germe Kocaeli

  Boyun germe Kocaeli, boyun ve dekolte bölgesinde meydana gelen sarkmaları ortadan kaldırmak için yapılan operasyondur. Bu operasyon hem kadınlara hem de erkeklere yapılabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Boyun germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Boyun germe ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Boyun germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Boyun germe ameliyatı ağrılı mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli boyun germe hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Boyun Germe Nedir?

  Boyun germe, halk arasında boyun estetiği veya boyun gençleştirme gibi isimlerle bilinen, özel bir operasyondur. Bu operasyon sayesinde boyundaki fazla deri ve yağ dokuları alınabilir. Kalan dokular cerrahi teknikler yardımı ile düzenlenebilir. Özel anestezi uygulamaları ile ağrısız bir şekilde yapılan bu operasyon sayesinde boyun bölgesine genç ve canlı bir görünüm kazandırılabilir.

  Boyun Germe Neden Yapılır?

  Boyun germe ameliyatı, boyun ve dekolte bölgesindeki sarkmayı gidermek; çene altına, boyna ve dekolte bölgesine estetik bir görünüm kazandırmak amacıyla yapılır. Bu operasyon sayesinde bahsi geçen bölgelerdeki yaşlanma belirtileri büyük oranda ortadan kaldırılabilir.

  Boyun Sarkması Neden Olur?

  Boyun sarkması nedenleri arasında şunlar yer almaktadır:

  • İlerleyen yaş.
  • Yanlış uyuma ve dinlenme pozisyonları.
  • Kilo değişimleri.
  • Bazı ilaçların düzenli olarak kullanımı.
  • Hormon sorunları.
  • Duruş bozuklukları.
  • Zararlı beslenme alışkanlıkları.
  • Sigara kullanımı.

  Boyun sarkması bu gibi nedenler sonucu meydana gelebilmektedir. Bazen boyun sarkmasının ortaya çıkmasında bu nedenlerden birden fazlası rol oynamaktadır.

  Boyun Sarkması Belirtileri Nelerdir?

  Boyun sarkması belirtileri arasında şunlar yer almaktadır:

  • Boyun bölgesindeki cilt dokusunun sarkması.
  • Boyun ve dekolte bölgesinde cilt kırışıklıklarının artması.
  • Çene hattı ve dekolte bölgesi gibi bölgelerin estetik hatlarını kaybetmesi.

  Boyun sarkması sonucu gibi sorunlar görülebilir.

  Boyun Germe Kalıcı Mı?

  Boyun germe kalıcı bir operasyondur. Bu operasyon sırasında boyun bölgesinde sarkmaya uğrayan dokuların bir kısmı cerrahi olarak çıkarılır ve kalan dokular düzenlenir. Dolayısıyla bölgenin eski haline dönmesi mümkün değildir. Bununla birlikte bölgedeki değişimlerin kilo almak veya kilo vermek gibi etmenler sonucu bir miktar da olsa zarar görebileceğini unutmamak gerekir.

  Boyun Germe Riskli Mi?

  Boyun germe operasyonu sırasında veya operasyondan sonra ortaya çıkabilecek bazı riskler vardır. Bu riskler arasında kanama, bölgedeki dokuların hasar görmesi ve ameliyata bağlı enfeksiyon gibi riskler bulunur. Bahsi geçenlere ek olarak anestezi uygulamasına bağlı olarak da bazı riskler gelişebilir. Bu risklerin önlenebilmesi için gerek ameliyat sırasında gerekse de ameliyat sonrası süreçlerde bazı noktalara dikkat edilmelidir. Böylece boyun germe ameliyatı süresi güvenli bir şekilde noktalanabilir.

  Boyun Germe Ne Kadar Sürer?

  Boyun germe ameliyatının süresi 2 ila 2,5 saat arasında değişiklik gösterebilir. Ameliyatın süresini etkileyen etmenler arasında hastanın ameliyat sonrasında nasıl bir görünüme kavuşmak istediği gibi, kişiye özel faktörler yer alır. Ameliyat planlama süreci son bulduktan sonra cerrah, hastasını ameliyatın tahmini süresi hakkında bilgilendirecektir.

  Boyun Germe Nasıl Yapılır?

  Boyun germe, genel anestezi altında yapılır. Anestezi uygulamasının detayı ameliyatı yapacak olan plastik cerrah ve bir anestezi uzmanı tarafından belirlenir. Böylece ameliyat boyunca birey ağrı veya rahatsızlık hissi duymaz. Boyun germe ameliyatı sırasında boyun ve dekolte bölgesindeki fazla yağ ve deri dokusu çıkarılır. Yağ dokularının alınabilmesi için liposuction işlemine de başvurulabilir. Buradaki kas ve bağ dokuları yeniden düzenlenir. Kalan deri dokusu, bölgenin genç ve sıkı bir görünüm edinebilmesi için özel estetik cerrahi teknikleri ile gerdirilir. Operasyon sırasında atılan dikişler, izlerin görünürlüğünü azaltmak için stratejik olarak boyun bölgesinin ilgili bölgelerine yerleştirilir. Böylece ameliyatın sonunda, boyun ve dekolte bölgesinde çekici bir görünüm oluşturulmuş olur.

  Boyun Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Boyun germe operasyonu, genel anestezi ile yapılan kapsamlı bir uygulama olduğu için hastaların ameliyattan sonraki bir geceyi hastanede geçirmeleri gerekebilir. Bu süreçte hastaların tüm ihtiyaçları karşılanır. Genel sağlık durumları kontrol edilir ve ameliyat bölgesinin bakımına özen gösterilir. Hastalar da taburcu olduktan sonra bu özenli bakım sürecini sürdürmelidirler. Tamamen iyileşene kadar boyun bölgelerini zorlayacak aktiviteler yapmamalıdırlar. İyileşme sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta, doktor tarafından reçete edilen ilaçların düzenli olarak kullanılmasıdır. Böylece iyileşme süreci birey için çok daha konforlu geçecektir. Aynı şekilde doktor tarafından tavsiye edilen kontrol muayeneleri de kaçırılmamalıdır.

  Kocaeli Boyun Germe Fiyatları 2024

  Kocaeli boyun germe fiyatları, operasyonun detayları ve benzer etmenler doğrultusunda kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button