Meme Dikleştirme Kocaeli

  Meme dikleştirme Kocaeli, meme dokularının yeniden düzenlenmesi ve memelerin dikleştirilmesi amacıyla yapılan, kadınlar arasında son derece popüler bir operasyondur. Birey, kilo alıp verdikçe memeler ve memelerin çevresindeki deri dokusu sarkmaya başlayabilir. Aynı şekilde memelere etki eden yerçekimi de zaman içerisinde memeleri dik tutan dokuları yıpratarak meme sarkmasına yol açabilir. Bazı kişilerin memeleri ise genetik olarak daha sarkık bir görünüme sahiptir.

  Doğuştan veya gelişimsel meme sarkması, çoğu zaman doğal sebeplerden meydana gelmektedir ve herhangi bir rahatsızlığa işaret etmezler. Ancak estetik kaygıları olan yetişkin bireyler, istedikleri zaman meme dikleştirme estetiği ile dik, genç görünümlü ve çekici memelere sahip olabilirler. Bu yazının devamında ‘’Meme sarkması neden olur?’’, ‘’Meme dikleştirme ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Meme dikleştirme ameliyatı ne kadar sürer?’’ ve ‘’Meme dikleştirme ameliyatı ne kadar?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Kocaeli meme dikleştirme ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Meme Dikleştirme Nedir?

  Meme dikleştirme, meme dokularının yeniden düzenlenmesi ve sarkmaya yol açan dokuların alınmasıyla yapılan göğüs estetiği operasyonudur. Bu operasyon sırasında küçük memelere silikon protezler eklenebilir, büyük memelerden ise fazla yağ dokuları alınabilir. Böylece hem büyük memeler hem de küçük memeler çok daha dik, vücut ile orantılı ve çekici bir görünüme sahip olabilir. Meme dikleştirme operasyonu meme küçültme veya meme büyütme operasyonları ile birlikte yapılabilir.

  Memeler Neden Sarkar? 

  Meme sarkması pek çok sebepten meydana gelebilir, meme sarkması nedenleri şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Emzirme.
  • Genetik yatkınlık.
  • Yerçekimine maruz kalmak.
  • Yanlış sütyen kullanımı veya sütyen kullanmamak.
  • İlerleyen yaş.
  • Yüksek miktarda kilo alıp vermek.
  • Sigara kullanımı ve benzer zararlı alışkanlıklar.

  Tüm bunlar göğüs sarkması nedenleri arasında yer alabilirler.

  Meme Sarkması Nasıl Önlenir?

  Meme sarkmasını önlemek adına, vücut ve göğüs bölgesinin yapısına uygun sütyenler kullanılmalıdır. Sigara gibi zararlı alışkanlıklar bırakılmalı, düzenli olarak spor ve egzersiz yapılmalıdır. Dik bir duruşa sahip olmak ve sağlıklı beslenmek de memelerin sarkmasını önleyebilir. Ancak bu gibi durumlara ne kadar dikkat edilse de memelerin, zaman içerisinde bir miktar sarkması mümkündür.

  Evde Meme Dikleştirme Yöntemleri İşe Yarar Mı?

  Evde göğüs dikleştirme yöntemleri veya evde göğüs dikleştirme egzersizleri gibi uygulamalar; çoğu zaman göz görülür bir değişime yol açmazlar. Bunun en büyük sebebi, sarkmaya yol açan faktörlerin doku boyutunda olmasıdır. Dokularda meydana gelen yıpranmalar ancak cerrahi operasyonlarla başarılı bir şekilde giderilebilir.

  Meme Dikleştirme Sonrası Emzirme Sorunu Yaşanır Mı?

  Meme dikleştirme sonrası emzirme sorunu yaşanmaz. Meme estetiklerinin emzirme sorunlarına sebep olduğu yanlış bilinen bir gerçektir. Günümüzde meme ameliyatları, emzirmeyi mümkün kılan dokulara zarar verilmeden yapılmaktadır.

  Meme Dikleştirme Ne Kadar Sürer?

  Meme dikleştirme ameliyatı 1,5 ila 2,5 saat içerisinde tamamlanır. Bazı durumlarda ameliyatın 3 saat kadar sürmesi de mümkündür. Bu gibi estetik operasyonları kişiye özel olarak planlandığı için, işlemlerin kapsamına göre sürenin artması veya azalması gayet normaldir.

  Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

  Meme dikleştirme ameliyatı genel anestezi altında ve steril ameliyathane koşularında yapılmaktadır. Ameliyat sırasında yapılacak olan işlemler, memelerin boyutuna göre değişiklik gösterebilmektedir. Büyük ve sarkık olan memelerde, sarkmayı gidermek adına memedeki yağ dokularının bir kısmı ve sarkan deri alınabilir. Küçük memelerdeki sarkma ise memelere yapay silikon dokusu ekleyerek ve var olan dokuları düzenleyerek yapılabilir. Eğer memeler arasında boyut farkı bulunmuyorsa herhangi bir implanta gerek kalmadan da meme dikleştirme yapılabilmektedir.

  Meme Dikleştirme Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Meme dikleştirme öncesinde memelerin ve göğüs bölgesinin ölçümleri alınır. Memeler arasında boyut farkı, memelerin omuzlara olan oranı ve benzer parametreler dikkatle not edilir. Daha sonra ise hasta ile birlikte ameliyatın detayları kararlaştırılır.

  Meme dikleştirme estetiği sonrasında hastaların 1 ila 2 gece kadar hastanede kalması gerekebilir. Taburcu olan hastalar hemen hemen 1 hafta içerisinde çalışma yaşamlarına geri dönebilir, günlük basit işleri yapabilirler. Yine de iyileşme süreci tamamlanana kadar göğüs bölgesini zorlamamak, ameliyat bölgesine zarar verebilecek aktivitelerden uzak kalmak gerekir.

  Meme Dikleştirme Kaç Günde İyileşir?

  Meme dikleştirme ameliyatı sonrası iyileşme 7 ila 10 gün içerisinde gerçekleşir. İyileşmenin ilk aşaması tamamlandıktan sonra gündelik yaşama dönülebilir. Ancak dokuların tamamen iyileşmesi birkaç ayı bulabilmektedir.

  Meme Dikleştirme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Meme dikleştirme estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Meme dikleştirme sonrası doktorun önerdiği tarzda sütyenler kullanılmalıdır.
  • Göğüs bölgesini zorlayabilecek sportif aktiviteler yapılmamalıdır.
  • Ameliyat bölgesinin bakımına dikkat edilmelidir.
  • Havuza, denize veya kaplıcaya girilmemelidir.
  • Ağırlık kaldırılmamalıdır.

  Meme dikleştirme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir.

  Kocaeli Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

  Kocaeli meme dikleştirme fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button