Karın Germe Kocaeli

  Karın germe Kocaeli, karın ve göbek çevresinde meydana gelen sarkmaların, kırışıklıkların ve çatlakların ortadan kaldırılması amacıyla yapılan estetik cerrahi operasyonudur. Tıp dilinde abdominoplasti olarak da bilinen bu operasyon kapsamına göre tam abdominoplasti veya mini abdominoplasti olarak isimlendirilebilir. Karın bölgesi hem erkeklerde hem de kadınlarda vücudun kilo değişimlerinden çok kolay bir şekilde etkilenir. Özellikle de bariatrik cerrahi (obezite cerrahisi) veya doğum gibi uygulamalar sonrasında, ani kilo vermeye bağlı olarak karında sarkmalar meydana gelir. Bu da bireylerin genelde memnun olmadığı bir görünüme yol açabilmektedir. Karın germe Kocaeli ameliyatı sayesinde, karında yer alan bölgesel yağları almak, karın derisini gerdirmek ve oldukça çekici bir karın görünümüne sahip olmak mümkündür. Bu yazının devamında ‘’Karın germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Karın germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’, ‘’Karın germe ameliyatı kaç tl’’ ve ‘’Karın germe ameliyatı ne kadar sürer?’’ gibi sorulara yanıt bulabilirsiniz. Kocaeli karın germe estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Karın Germe Nedir?

  Karın germe, karın ve göbek bölgesinin inceltilmesi, bu bölgelerdeki sarkmaların giderilmesi ve sıkı bir karın görünümünün elde edilebilmesi için yapılan operasyondur. Tıp dilinde abdominoplasti olarak bilinen bu operasyon özellikle de bariatrik cerrahi geçirmiş olan kadınlar ve erkekler tarafından yaygın olarak tercih edilmektedir. Bununla birlikte gebelik sonrasında karında meydana gelen sarkmalar için de sıkça uygulanmaktadır.

  Karın Germe Neden Yapılır?

  Karın derisi, kilo alındığı zaman genişlemeye başlar. Kilo verildiğinde ise altındaki yumuşak doku desteğini kaybettiği için sarkmaya uğrar. Bu durum gebelik sonrasında da sıkça rastlanmaktadır. Ancak karındaki sarkmaların tek nedeni bunlar değildir. İlerleyen yaş ve genetik faktörler de karında sarkmaya yol açabilmektedir. Ayrıca sarkmalara; kırışıklıklar ve çatlaklar da eşlik edebilmektedir. Karın germe ameliyatı karın bölgesindeki çatlakları, sarkmaları ve kırışıkları ortadan kaldırmak amacıyla yapılmaktadır.

  Karın Germe Ameliyatının Faydaları Nelerdir?

  Karın germe ameliyatının avantajları ve faydaları şunlardır:

  • Karın çevresindeki fazla yağ dokusunun alınmasıyla birlikte belde incelme meydana gelir.
  • Karın bölgesindeki sarkmalar, kırışıklılar ve çatlaklar kaybolur.
  • Karın düz bir görünüm kazanır, bu sebeple karın düzleştirme ameliyatı olarak da bilinir.
  • Karında estetik, toplu ve atletik bir görünüm meydana gelir.
  • Karın gerdirme sayesinde bazı önemli vücut hatları belirginleşmiş olur.

  Karın gerdirme ameliyatının faydaları ve avantajları bunlardır.

  Karın Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Tam karın germe ameliyatı 3 ila 4 saat sürebilir. Mini karın germe ameliyatı ise operasyonun kapsamına göre 1 ila 1,5 saat içerisinde tamamlanabilir.

  Karın Germe Ameliyatı Kaç Yaşında Yapılmalı?

  Karın germe ameliyatı genelde 50’li yaşlarda yaptırılmaktadır. Ancak obezite cerrahisi yaptırmış olan, yüksek miktarda kilo kaybetmiş olan veya çoğul gebelik yapmış olan bireylerde daha erken yaşlarda da tercih edilebilir. Bu operasyon post bariatrik cerrahi ve annelik estetiği gibi kombine estetik ameliyatları sırasında sıkça tercih edilmektedir.

  Karın Germe Kalıcı Mıdır?

  Karın germe ameliyatı ile elde edilen kazanımlar büyük oranda kalıcıdır. Ameliyat sonrasında hastalar düzenli olarak spor yaparlarsa, yeme alışkanlıklarını düzenler ve zararlı alışkanlıklarını kısıtlarlarsa karın germe ameliyatının kazanımları kalıcı olacaktır. Ancak yeniden yüksek miktarlarda kilo alınır ve ardından kilo verilirse karın germe ameliyatının etkileri azalabilir.

  Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

  Karın germe ameliyatının iki farklı türü vardır. Bunlardan ilki mini karın germe diğeri ise tam karın germe ameliyatıdır. Mini karın germe ameliyatında, yapılan operasyon çok daha küçük çaplıdır. Genelde lokal anestezi ve sedasyon gibi uygulamalarla birlikte yapılır. Ancak yine de genel anesteziye başvurulması gerekebilir. Mini karın germe ameliyatı sırasında karnın belli bir bölümüne müdahale edilir. Bu da genelde göbek deliğinin altında kalan bölgedir. Buradaki sarkmalar giderilerek düz bir karın görünümü elde edilebilir. Tam karın germe ameliyatında ise çok daha geniş bir bölgeye müdahale edilir. Bu yüzden genel anesteziye başvurulur. Genel anestezi altında olan hastanın, karnındaki fazla yağ ve deri dokusu alınır. Göbek deliği yeniden konumlandırılabilir. Kalan deri dokusu, dikiş izleri gizli kalacak şekilde gerdirilir ve estetik dikiş uygulamalarıyla sabitlenir. Ardından ise ameliyat son bulur.

  Karın Germe Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Ameliyattan çıkan hastalar, dinlenmeleri için özel bir odaya alınırlar. Geçirdikleri ameliyatın kapsamına göre 1 ila 2 gece hastanede kalmaları gerekebilir. Mini abdominoplasti de aynı gün taburcu işlemlerine başlamak da mümkündür. Taburcu olan hastalar, 2 ila 3 hafta içerisinde büyük ölçüde iyileşir ve gündelik işlerine dönebilirler. Ancak tam iyileşme henüz gerçekleşmediği için zorlayıcı işler yapılmamalıdır. Gündelik yaşama dönüş ve egzersizler kademeli bir şekilde başlamalıdır.

  Karın Germe Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Karın germe sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Ameliyat sonrasında verilen korse, doktorun önerdiği süre boyunca düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • Karın bölgesini zorlayabilecek sporlardan, ev işlerinden ve çalışma rutinlerinden bir süre uzak durulmalıdır.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.
  • Tam iyileşme gerçekleşene kadar havuza veya denize girilmemelidir.
  • Ameliyat bölgesinin bakımına dikkat edilmelidir.
  • Ameliyat sonrası yaşam tarzında değişikliklere gidilmelidir, böylece karın germe ameliyatının etkileri kalıcı hale gelecektir.
  • Düzenli olarak dinlenilmelidir ve iyileşme süreci boyunca mümkünse sigara kullanılmamalıdır.

  Karın gerdirme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Kocaeli Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2023, 2024

  Kocaeli karın gerdirme fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button