Gençlik Aşısı Kocaeli

  Gençlik aşısı Kocaeli, cildin yenilenme ve gençleşme süreçlerini desteklemek için yapılan özel bir uygulamadır. İnsan vücudunun neredeyse tamamı deri dokusu ile kaplıdır. Bazı bölgelerdeki deri dokusu çok daha ince ve yıpranmaya karşı çok daha müsaittir. Özellikle de yüzde, ellerde ve genital bölgede yer alan deri dokusu kolay bir şekilde yıpranabilmektedir. Bu yıpranmanın en büyük nedeni yaşlanmadır. Ancak güneşe maruziyet, cilt tipi, cilt enfeksiyonları, yanlış kozmetik ürün kullanımı gibi faktörler de cilt yıpranmasında etkilidir.

  Gençlik aşısı, içerisinde barındırdığı destekleyici maddeler sayesinde uygulandığı bölgedeki cildin yenilenmesini ve gençleşmesini sağlar. Gençlik aşısı, mezoterapi uygulaması veya gençlik serumu olarak da bilinmektedir. Bu yazının devamında ‘’Gençlik aşısının yararları nelerdir?’’, ‘’Gençlik aşısı ne kadar sürer?’’, ‘’Gençlik aşısının içinde ne var?’’ ve ‘’Gençlik aşısı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli gençlik aşısı uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Gençlik Aşısı Nedir?

  Gençlik aşısı, gençlik serumu olarak da bilinen ve cildin yenilenmesi için kullanılan özel bir işlemdir. Gençlik aşısının içerisinde başta hyalüronik asit olmak üzere çeşitli mineraller, vitaminler ve aminoasitler yer alır. Bunlar tam olarak cildin, yenilenmek ve gençleşmek için ihtiyaç duyduğu maddelerdir. Gençlik aşısı sayesinde bu maddeler direkt olarak cilde uygulanır. Gençlik aşısı PRP tedavisi gibi uygulamalar ile birlikte de yapılabilmektedir.

  Gençlik Aşısı Neden Yapılır?

  Cilt yüzeyi, maruz kaldığı güneş ışığı, yaşlanma ve benzeri sebeplerden kolay bir şekilde yıpranabilir. Buna bağlı olarak cilt yüzeyinde kırışıklıklar, renk değişimleri ve çizgiler görülebilir. Gençlik aşısı bu gibi estetik problemlerinin ortadan kaldırılması amacıyla yapılır. Gençlik aşısının içerisinde bulunan maddeler, cildin iyileşme mekanizmalarında aktif olarak kullanılırlar. Böylece kolajen sentezi desteklenir, cilt yenilenir ve gençleşir.

  Gençlik Aşısı Ne İşe Yarar?

  Gençlik aşısının faydaları şunlardır:

  • Cildin yenilenmesini destekler.
  • Cildin gençleşmesine katkı sağlar.
  • Kolajen sentezini destekleyerek yıpranmış olan cilt yüzeylerinin onarılmasını sağlar.
  • Ufak çaplı kırışıklıkların giderilmesini ve cildin daha gergin bir görünüm kazanmasını sağlayabilir.
  • Cildi nemlendirir ve destekler.
  • Cildin sıkılaşmasını sağlar.
  • Cilt lekeleri, sivilce izleri ve yara izleri için etkilidir.
  • Cildin parlak bir görünüm kazanmasını sağlar.

  Gençlik aşısının faydaları bu şekilde özetlenebilir.

  Gençlik Aşısı Hangi Bölgelere Yapılabilir?

  Gençlik aşısı şu gibi bölgelere uygulanabilir:

  • Yüz.
  • Boyun ve dekolte bölgesi.
  • Eller.
  • Genital bölge.
  • Göz çevresi.

  Gençlik aşısının en sık kullanıldığı bölgeler bunlardır.

  Gençlik Aşısı Kimlere Yapılır?

  18 yaşını dolduran bireylere gençlik aşısı yapılabilir. 

  Gençlik Aşısının İçinde Ne Var?

  Gençlik aşısının içerisinde aminoasitler, peptitler, hyalüronik asit, vitaminler ve mineraller bulunur. Cilt, kendisini yenileyebilmek için bu gibi maddelere ihtiyaç duyar. Gençlik aşısı sayesinde bu maddeler, direkt olarak cilde uygulanabilir.

  Gençlik Aşısı Ne Kadar Sürer?

  Gençlik aşısı seanslar halinde yapılan bir uygulamadır. Bu uygulamanın tek seansı yaklaşık 15 dakika sürmektedir. Bireyin taleplerine ve doktorun önerisine göre 2 ila 4 seans yapılabilir.

  Gençlik Aşısı Nasıl Yapılır?

  Gençlik aşısı, uzman bir doktor tarafından ideal koşullar altında yapılmalıdır. Gençlik aşısı enjeksiyon uygulamalarıyla yapılır. Normalde oldukça ağrısız bir işlemdir. Ancak iğne fobisi olan veya ağrı eşiği düşük olan hastalar için uygulama öncesinde cilt yüzeyine anestezi etkili krem sürülebilir. Böylece gençlik aşısı, cildin hedeflenen bölgelerine enjekte edilirken ağrı ve rahatsızlık hissi duyulmaz. Ağrı kesici kremin etkileri başladıktan sonra başlayan enjeksiyon uygulamaları birkaç dakika içerisinde son bulacaktır.

  Gençlik Aşısı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Gençlik aşısı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Uygulama bölgesine 24 saat boyunca su temas etmemeli.
  • Bir gün boyunca ağır sporlar yapılmamalı.
  • Uygulama bölgesi güneşe karşı korunmalı.
  • Birkaç gün boyunca hamama, saunaya, havuza veya denize girilmemeli.
  • Gençlik aşısı yapılan yerler ovulmamalı, bu bölgelere masaj yapılmamalı.
  • Doktorun önerilerine uyulmalı.

  Gençlik aşısı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. Doktorunuz, gençlik aşısı öncesi sonrası süreçler hakkında detaylı bir bilgilendirme yapacaktır.

  Kocaeli Gençlik Aşısı Fiyatları 2024

  Kocaeli gençlik aşısı fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button