Revizyon Rinoplasti Kocaeli

  Revizyon rinoplasti Kocaeli, burun estetiği sonrası hastanın beğenmediği detayları gidermek veya burun görünümünü yeniden düzenlemek amacıyla yapılan, ikincil burun estetiği ameliyatıdır. Revizyon rinoplasti hem kapalı burun estetiği teknikleri hem de açık burun estetiği teknikleri ile yapılabilmektedir. Yazımızın devamında ‘’Revizyon rinoplasti nasıl yapılır?’’, ‘’Revizyon rinoplasti ne kadar sürer?’’, ‘’Revizyon rinoplasti sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Revizyon rinoplasti nedir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli revizyon rinoplasti ve ikincil burun estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Revizyon Rinoplasti Nedir?

  Revizyon rinoplasti, halk arasında ikincil burun estetiği veya sekonder rinoplasti gibi isimlerle bilinen burun estetiği operasyonudur. Bu operasyon önceki burun estetiği sırasında müdahale edilmemiş olan sorunları veya önceki operasyona bağlı gelişen sorunları gidermek amacıyla yapılabilir. Revizyon rinoplasti, ilk burun estetiğinin iyileşme süreci tamamlandıktan sonra yapılır. Böylece burun ile birlikte yüzün tamamı bütünlüklü bir estetik değerlendirmeden geçer. Bu değerlendirme sayesinde de hastanın istekleri ve talepleri ile örtüşen, genel estetik standartlara ve ölçütlere uygun bir burun görünümü meydana getirilebilir.

  Revizyon Rinoplasti Neden Yapılır?

  Revizyon rinoplasti şu gibi amaçlarla yapılır:

  • Daha önceki burun estetiği ameliyatında müdahale edilmemiş olan estetik sorunları gidermek.
  • Önceki burun estetiği ameliyatı ile meydana getirilmiş ancak hasta tarafından beğenilmemiş olan burun görünümünü düzenlemek.
  • Önceki burun estetiği ameliyatı sonrasında, iyileşme sürecinde gelişmiş olan estetik ve işlevsel temelli problemleri ortadan kaldırmak.

  Revizyon rinoplasti bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Revizyon Rinoplasti Kimlere Yapılır?

  Revizyon rinoplasti daha önce burun estetiği yaptırmış olan ancak sonuçlarından memnun kalmamış olan reşit bireylere uygulanabilir. Ancak bu operasyonun, ilk burun estetiğinden hemen sonra gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Hastanın öncelikle ilk operasyonun iyileşme sürecini tamamlamış olması gerekmektedir. Daha sonra doktorun da önerisi ile revizyon rinoplasti süreçleri planlanabilir.

  Revizyon Rinoplasti Ne Zaman Yapılır?

  Revizyon rinoplasti için genel olarak özel bir zaman aralığı bulunmamaktadır. Bununla birlikte uzmanlar revizyon rinoplastinin, önceki burun estetiğinden en az 1 yıl sonra yapılmasını tavsiye ederler. Çünkü bu süreçte burun nihai görünümünü alır. Hastanın operasyondan beklentilerinin karşılanıp karşılanmadığı net bir şekilde görülür. Ayrıca yapılacak olan revizyon rinoplastinin de ideal bir şekilde planlanması mümkün olur.

  Revizyon Rinoplasti Riskli Mi?

  Revizyon rinoplasti, primer yani klasik burun estetiği operasyonundan daha riskli bir operasyon değildir. Hatta bu operasyon sırasında genellikle çok daha küçük kapsamlı cerrahi işlemler gerçekleştirilir. Dolayısıyla da ortaya çıkabilecek riskler çok daha minimaldir. Revizyon rinoplastiye bağlı olarak burunda geçici şişlikler ve morluklar oluşabilir. Bu şişlik ve morlukların şiddeti, operasyon sırasında yapılan işlemlerin kapsamına göre değişebilir.

  Revizyon Rinoplasti Ne Kadar Sürer?

  Revizyon rinoplastinin süresini etkileyen en önemli faktör, ameliyat sırasında ilgili dokulara ne ölçüde müdahale edileceğidir. Mesela minör düzeltmeler genellikle 1 saat içerisinde tamamlanabilir. Ancak burna bütünlüklü bir yaklaşım ile müdahale edilecekse operasyonun süresi 4 saate kadar uzayabilir.

  Revizyon Rinoplasti Nasıl Yapılır?

  Revizyon rinoplasti, primer veya birincil rinoplasti gibi genellikle genel anestezi kullanılarak yapılmaktadır. Genel anestezi altında olan hasta, operasyon sırasında ağrı veya benzer bir rahatsızlık hissi duymamaktadır. Revizyon rinoplasti sırasında, iki farklı ameliyat tekniğine başvurulabilir. Bunlardan ilki açık ameliyat teknikleri, diğeri ise kapalı ameliyat teknikleridir. Açık ameliyat teknikleri ile yapılan revizyon rinoplasti operasyonları sırasında burun deliklerinin orta kısmında yer alan bölgeye cerrahi kesi uygulanır. Daha sonra ise burnun kemik ve kıkırdak yapısına ulaşmak için bölgedeki deri dokusu kaldırılır. Böylece bireyin yaptırdığı ilk burun estetiğine bağlı gelişen problemler ortadan kaldırılır, Burna, hastanın talep ettiği estetik ve uyumlu görünüm kazandırılır. 

  Kapalı teknikler ile yapılan revizyon rinoplasti sırasında ise genel olarak, açık ameliyata kıyasla küçük kapsamlı işlemler yapılır. İşlemlerin tamamı burun deliklerinin içinden gerçekleştirilir. Böylece burnun dış bölgesinde dikiş izi olmadan estetik sorunlar giderilmiş olur.

  Revizyon Rinoplasti Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Revizyon rinoplasti sonrası iyileşme süreci, operasyonun en kritik sürecidir. Burun estetiği yani rinoplasti sonrasında burnun elde edeceği nihai görünüm, iyileşme sürecinin ne kadar verimli ve ideal geçtiğine bağlıdır. Çünkü burun estetiği sonrasında burna alınan darbeler, ameliyata bağlı enfeksiyon gibi sorunlar ve ameliyat bölgesini etkileyen, tekrar eden zararlı davranışlar burnun görünümüne zarar verebilir. Bu yüzden revizyon rinoplasti sonrasında ameliyat bölgesinin bakımına özen gösterilmelidir. Bölgeye sık sık dokunulmamalıdır. Doktor tarafından reçete edilen antibiyotik ve ağrı kesici gibi ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır. Böylece iyileşme sürecinde çıkabilecek olası problemler önlenir ve burun sağlıklı bir görünüme kavuşur. Doktorunuz revizyon rinoplasti sonrası dikkat edilmesi gerekenler ve benzer konular üzerine sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Kocaeli Revizyon Rinoplasti Fiyatları 2024

  Kocaeli revizyon rinoplasti fiyatları ve revizyon burun estetiği fiyatları, operasyonun detayları ve benzer etmenler doğrultusunda kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button