Burun Estetiği Kocaeli

  Burun estetiği Kocaeli, burun dokularının, estetik bir görünüm oluşturmak amacıyla yeniden düzenlenmesi için yapılan operasyondur. Burunu meydana getiren kemikler ve yumuşak dokular, ergenlik döneminin sonlarına kadar gelişim gösterirler. Bu gelişim süreci sırasında burun kemiği, kemerli bir yapı kazanabilir. Burun, yüz ile uyumsuz bir görüntü oluşturacak derecede büyük olabilir. Burun ucu düşüklüğü, yamuk burun, kemerli burun gibi estetik problemler ve burundan nefes alamama gibi işlevsel problemler; burun ameliyatı kapsamında ortadan kaldırılabilmektedir. Burun estetiği Kocaeli ameliyatı, doktor tarafından kişiye özel olarak planlandığı için; ameliyatın sonunda doğal ve çekici bir burun görünümü elde edilmektedir. Bu yanının devamında ‘’Burun estetiği Kocaeli nasıl yapılır?’’, ‘’Rinoplasti Kocaeli nasıl yapılır?’’, ‘’Burun ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Rinoplasti öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Burun estetiği Kocaeli ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Burun Estetiği Nedir? 

  Burun estetiği, burunla alakalı estetik ve bazı işlevsel problemlerin giderilmesi amacıyla, açık veya kapalı ameliyat teknikleriyle yapılabilen estetik operasyonudur. Burun estetiği hem ülkemizde hem de dünya genelinde en çok tercih edilen estetik operasyonlarından biridir. Bu operasyon sayesinde çekici, yüz ile uyumlu ve doğal görünümlü bir burna sahip olmak mümkündür.

  Rinoplasti Nedir?

  Rinoplasti, burun yapısıyla ilgili estetik problemlerin giderildiği burun ameliyatıdır. Burun estetiği kapsamında yapılan rinoplasti ameliyatı sayesinde; burun kemeri törpüleme, burun ucu kaldırma, burun inceltme gibi işlemler yapılabilmektedir. Böylece burnun yüz ile uyumlu, kişinin cinsiyet karakterini yansıtan, çekici bir görünüm kazanması sağlanabilir. Gerçekleştirilen ilk rinoplasti ameliyatında yapılan hataları düzeltmek ve burna daha uygun bir görünüm kazandırmak için yapılan operasyon ise revizyon rinoplasti olarak bilinir.

  Septoplasti Nedir?

  Septoplasti, burnun iç yapısıyla alakalı işlevsel problemlerin ortadan kaldırılması amacıyla yapılan burun ameliyatıdır. Bu operasyon sayesinde septum deviasyonu veya burun eğriliği (burun kemiği eğriliği) gibi burundan nefes almayı zorlaştıran işlevsel problemler giderilebilir. Septoplasy, rinoplasti ile birlikte yapıldığında burunda yer alan hem işlevsel hem de estetik problemlere müdahale etmek mümkün olur.

  Burun Estetiğinin Faydaları Nelerdir?

  Burun estetiğinin avantajları ve faydaları şunlardır:

  • Burun kemiği eğriliği ortadan kaldırılabilir.
  • Kemerli burun görünümü düzeltilebilir.
  • Burun ucu kaldırma yapılabilir.
  • Burun küçültme yapılabilir.
  • Burundan nefes alamama gibi işlevsel problemler giderilebilir.

  Burun estetiği sayesinde elde edilebilecek kazanımlar bunlardır.

  Burun Estetiği Zararlı Mı?

  Burun estetiği zararlı bir operasyon değildir. Her tıbbi uygulama gibi burun estetiği de uzman biri tarafından, ideal koşullar altında gerçekleştirilmediğinde olumsuz sonuçlar doğurabilir. Ancak bu olumsuz sonuçların neredeyse tamamı iyi ve tecrübeli bir doktor seçimi ile ortadan kaldırılabilmektedir. Burun estetiği yaptıracağınız doktoru ‘’Kocaeli’de en iyi burun estetiği doktoru kimdir?’’ diye aramalar yaparak değil, doktorlarla görüşüp verdikleri hizmetin detaylarını öğrenerek yapabilirsiniz. 

  Burun Estetiği Kocaeli Ne Kadar Sürer?

  Burun estetiği ameliyatı genelde 2 ila 3 saat içerisinde tamamlanan bir operasyondur.

  Burun Estetiği Anlaşılır Mı?

  Kapalı burun estetiği ameliyatı ile yapılan burun estetiğinin, dışarıdan anlaşılması veya fark edilmesi neredeyse imkânsızdır. Açık burun estetiği ameliyatı ile yapılan burun estetiği ise burun ucunun hemen altında, küçük bir dikiş izi bırakmaktadır. Ancak iyileşme sürecinin sonlarına doğru bu iz, ten rengine yaklaşır ve dışarıdan fark edilmesi son derece zordur. Burun estetiğinde, kişiye özel planlamalar sayesinde estetik olduğu kadar doğal da olan bir burun görünümü elde edilebilir. Kocaeli doğal burun estetiği hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.

  Burun Estetiğini Kim Yapar?

  Burun estetiği, ‘’Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi’’ alanında uzmanlaşmış cerrahlar tarafından gerçekleştirilmektedir.

  Burun Estetiği Kocaeli Kaç Yaşında Yapılıyor?

  Burun estetiği 18 yaşını doldurmuş bireylere yapılabilir. Daha küçük yaşlarda olan bireylere ise ebeveynlerin veya yasal vasinin izni ile burun estetiği yapılabilir. Ancak uzmanlar, burun estetiğinin 18 yaşından önce yaptırılmasını önermezler.

  Burun Estetiği Kocaeli Nasıl Yapılır?

  Burun estetiğinin en önemli aşaması, ameliyat planlama sürecidir. Bu süreçte doktor ile hasta detaylı bir görüşme gerçekleştirir. Burnun yapısı, burunda yer alan estetik ve işlevsel problemler değerlendirilir. Hastanın burun estetiğinden beklentileri dinlenir. Doktor, yaptığı ölçümlerden ve görüşmelerden elde ettiği verilerle kişiye özel burun estetiği planlaması yapar. Bilindiği üzere burun estetiği iki farklı ameliyat tekniği ile yapılabilmektedir. Bunlardan ilki ve en çok tercih edileni açık burun ameliyatıdır. Açık burun estetiği ameliyatı, genel anestezi altında yapılan ve genelde iki saat içinde tamamlanan bir operasyondur. Operasyon sırasında burun deliklerinin birleşim noktasına cerrahi kesi atılır, burun derisi kaldırılır ve planlanan işlemler büyük bir dikkatle gerçekleştirilir. Daha sonra ise ameliyatın başında atılan minik kesi, estetik dikiş yöntemleri ile kapatılır. Diğer bir burun estetiği tekniği ise kapalı burun ameliyatı olarak bilinir. Kapalı burun estetiği ameliyatı da genel anesteziyle yapılmaktadır. Ancak bu ameliyat sırasında doktor, burnun dışındaki bir bölgeye cerrahi kesi uygulamaz. İşlemlerin tamamı burun deliklerinin içerisinden gerçekleştirilir.

  Burun Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Burun estetiği öncesinde, daha önce de bahsettiğimiz gibi detaylı bir planlama süreci bulunmaktadır. Bu planlama sayesinde yüz ile uyumlu, doğal ve çekici bir burun görünümü elde etmek mümkün olmaktadır.

  Burun estetiği sonrası iyileşme süreci ise geçirilen operasyonun kapsamına göre kişiden kişiye değişebilmektedir. Burun estetiği yaptıran hastalar, ameliyatın ardından bir gece hastanede kalırlar. Bu süreçte doktorun önerisiyle burna soğuk uygulama yapılabilir. Ameliyatın ardından burunda ve yüzün belli bölgelerinde şişme meydana gelmesi çok normaldir. Bunlar zaman içerisinde kaybolacaklardır. Eğer burun ameliyatı sonrası tampon uygulaması yapılmışsa tampon, ortalama üç gün içerisinde alınmaktadır. Hastalar birkaç hafta içerisinde büyük oranda iyileşip gündelik yaşamlarına geri dönebilirler, 1 ay içerisinde burunda yer alan şişlikler neredeyse tamamen geçer. Ancak ödemin tamamen dağılması ve burnun son halini alması 6 ayı bulabilmektedir. İyileşme süreci boyunca sırt üstü yatılması, burnun güneşe karşı korunması ve düzenli olarak dinlenilmesi önerilir. Doktorunuz burun estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı bilgilendirme yapacaktır.

  Burun Estetiği Kocaeli Kaç Günde İyileşir?

  Burun estetiği sonrası 1 hafta içerisinde büyük oranda iyileşme gözlenir. Bu süreçte doktorun önerisiyle sosyal yaşama dönülebilir. Ancak daha önce de bahsettiğimiz gibi burnun son halini alması 6 ayı bulabilmektedir.

  Burun Ameliyatı Sonrası Sigara İçilebilir Mi?

  Burun ameliyatı sonrası sigara içilmesi önerilmez. Sigara mümkünse tamamen bırakılmalı, değilse iyileşme süreci boyunca sigara içmeye ara verilmelidir. Sigara, dokuların kanlanmasını zorlaştırarak iyileşme sürecini yavaşlatabilmektedir. Bu yüzden yalnızca burun estetiği değil, herhangi bir cerrahi operasyon sonrası sigara içilmesi önerilmez.

  Burun Ameliyatı Sonrası Ödem Ne Zaman Geçer?

  Burun ameliyatından yaklaşık iki ila üç gün sonra ödem hızla azalmaya başlar. 1 hafta içerisinde ödemin çoğunluğu, birkaç hafta içerisinde de neredeyse tamamı dağılır. Ancak yine de dokular arasındaki ödemin tamamen dağılması birkaç ayı bulabilir.

  Kocaeli Burun Estetiği Fiyatları 2024

  Kocaeli burun estetiği fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button