Göz Çevresi Estetiği Kocaeli

  Göz çevresi estetiği Kocaeli, göz çevresindeki dokuları düzenlemek, göz kapaklarındaki sarkmayı ortadan kaldırmak ve göz güzelliğini ortaya çıkarmak amacıyla yapılan estetik operasyonudur. Yazımızın devamında ‘’Göz çevresi estetiği nasıl yapılır?’’, ‘’Göz çevresi estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Göz çevresi estetiği sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Göz çevresi estetiği nedir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli göz çevresi estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Göz Çevresi Estetiği Nedir?

  Göz çevresi estetiği, göz kapaklarını ve göz çevresini etkileyen işlevsel veya estetik temelli sorunları gidermek amacıyla yapılan operasyondur. Bu operasyon blefaroplasti veya göz kapağı estetiği gibi isimlerle de bilinmektedir.

  Göz Çevresi Estetiği Neden Yapılır?

  Göz çevresi estetiği, göz kapaklarındaki sarkmayı gidermek ve bölgedeki torbalanmayı ortadan kaldırmak amacıyla yapılmaktadır. Göz kapakları, aktif olarak kullanılmaları ve ilerleyen yaş gibi etmenler sonucu sarkabilirler. Bu sarkma, alt göz kapaklarında torbalanma şeklinde de kendini belli edebilir. Göz çevresi estetiği sayesinde bu gibi sorunların tamamı giderilebilir.

  Göz Çevresindeki Estetik Problemler Nelerdir?

  Göz çevresindeki estetik problemlerin başında göz kapağı sarkması ve göz kapağı torbalanmaları yer alır. Bunlar ilk olarak gözlerin, sonrasında ise yüzün görünümünü olumsuz şekilde etkileyebilirler. Bunlara ek olarak göz çevresinde, halk arasında kaz ayağı kırışıklıkları olarak isimlendirilen çizgiler meydana gelebilir. 

  Göz Çevresi Estetiği Tehlikeli Mi?

  Göz çevresi estetiği, küçük kapsamlı bir operasyondur ve tehlikeli bir uygulama olarak kabul edilmemektedir. Yani bu operasyona bağlı olarak ciddi bir sağlık sorunu gelişmesi veya bireyin yaşamının tehlikeye girmesi beklenmez. Ancak göz çevresi estetiğinin de her cerrahi uygulama gibi bazı komplikasyonları vardır. Bu komplikasyonların başında da göz çevresinde şişlik ve morluk meydana gelmesi, ameliyat sonrasında hastanın göç çevresinde ağrı hissetmesi yer almaktadır.

  Göz Çevresi Estetiği Görme Kaybı Yapar Mı?

  Göz çevresi estetiği yaptırmayı planlayan bireyler, ameliyata bağlı olarak görme kaybı gibi sorunlar yaşamaktan çekiniyor olabilirler. Ancak göz çevresi estetiğine bağlı olarak görme kaybı meydana gelmesi mümkün değildir. Bu operasyon sırasında direkt olarak göz dokularına, retina gibi önemli dokulara veya görme sinirlerine müdahale edilmemektedir. Dolayısıyla da operasyonun komplikasyonu olarak görme kaybı gelişmesi mümkün değildir.

  Göz Çevresi Estetiği Kalıcı Mı?

  Göz çevresi estetiği sırasında göz kapaklarına ve göz çevresindeki dokulara cerrahi olarak müdahale edilir. Bu yüzden de göz altı ışık dolgusu veya göz çevresi botoks işleminde olduğu gibi kazanımlar birkaç ay içerisinde kaybedilmez. Göz çevresi estetiğinin etkileri oldukça kalıcıdır ve bölgede ciddi bir enfeksiyon, doku hasarı veya değişim meydana gelmediği sürece kaybedilmezler.

  Göz Çevresi Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Göz çevresi estetiğinin süresi kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Bu süre her bir göz için yaklaşık yarım saat (30 dakika) kadardır. Bununla birlikte bazı hastaların operasyondan farklı beklentileri ve cerrahtan farklı talepleri olabilir. Bu taleplere ve beklentilere bağlı olarak farklı bir ameliyat planlaması yapılabilir. Bu da göz çevresi estetiğinin süresini etkileyebilir.

  Göz Çevresi Estetiği Nasıl Yapılır?

  Göz çevresi estetiği sırasında hastanın ağrı hissetmesini önlemek için özel lokal anestezi tekniklerine başvurulur. Ameliyat sırasında bilincinin kapalı olmasını tercih eden hastalar için lokal anestezi sedasyon yani derin uyku işlemi de eşlik edebilir. Göz çevresi estetiği sırasında göz çevresinde sarkmaya yol açan fazla deri dokusu ve benzer yapılar bölgeden alınır. Göz altlarındaki torbalanmalar giderilir, göz kapağı sarkması gibi sorunlar tamamen ortadan kaldırılır.

  Göz Çevresi Estetiği Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Göz çevresi estetiği sonrası iyileşme süreci, operasyonun hangi anestezi tekniği ile yapıldığına ve operasyon sırasında müdahale edilen bölgenin genişliğine göre değişiklik gösterebilir. Göz çevresi estetiği sonrasında genellikle hastanın geceyi hastanede geçirmesine gerek kalmaz. Ameliyat sonrasında gerekli pansuman işlemleri yapılır ve hasta ameliyat sonrası süreç hakkında detaylı olarak bilgilendirilir. Göz çevresi estetiği yaptırmış olan hastaların, ameliyat sonrasında göz dokularını ve göz kapaklarını zorlayacak aktiviteler yapmamaları tavsiye edilir. Aynı şekilde bölgeye dokunmamaları ve ameliyat bölgesinin bakımına özen göstermeleri gerekir. Doktor, operasyon sonrası ağrı gibi şikayetler için ve enfeksiyon riskini azaltmak için çeşitli ilaçlar reçete edebilir. Bu ilaçlar düzenli olarak kullanılmalıdır.

  Kocaeli Göz Çevresi Estetiği Fiyatları 2024

  Kocaeli göz çevresi estetiği fiyatları, operasyonun detayları ve benzer etmenler doğrultusunda kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button