Liplift Kocaeli

  Liplift Kocaeli, üst dudak ile burun ucu arasındaki mesafeyi kısaltarak, dudakların daha çekici ve genç bir görünüm kazanmasını sağlamak amacıyla yapılan estetiktir. Liplift operasyonu günümüzde en çok tercih edilen estetik uygulamalarından biridir. Yazımızın devamında ‘’Liplift nasıl yapılır?’’, ‘’Liplift sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Liplift ne kadar sürer?’’ ve ‘’Liplift ağrılı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli liplift uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Liplift Nedir?

  Liplift, üst dudağın pozisyonunu ve duruşunu düzenlemek, ağız bölgesinde genç ve çekici bir görünüm oluşturmak için yapılan operasyondur. Liplift görece küçük kapsamlı bir operasyondur, anestezi sayesinde ağrısız bir şekilde ve kısa sürede tamamlanmaktadır.

  Liplift Neden Yapılır?

  Liplift operasyonu, üst dudak ile burun arasındaki ilişkiyi düzenlemek, yüzün merkezinde estetik bir görünüm oluşturmak ve dudakların çekici bir yapı kazanmasını sağlamak amacıyla yapılmaktadır. Bu operasyonun amacı, hastanın operasyondan beklentilerine ve benzer etmenlere göre değişiklik gösterebilir.

  Dudak Sarkması Neden Olur?

  Dudak sarkması nedenleri arasında şunlar yer alır:

  • İlerleyen yaş.
  • Beslenme alışkanlıkları.
  • Dudak üzerinde kullanılan kozmetik ürünler.
  • Dudak bakımının aksatılması.
  • Sigara ve tütün ürünlerinin düzenli kullanımı.
  • Dudakların büyüklüğü.
  • Kilo değişimleri.

  Dudak sarkması nedenleri bu şekilde sıralanabilir.

  Dudak Sarkması Belirtileri Nelerdir?

  Dudak sarkması belirtileri arasında şunlar yer alır:

  • Üst dudak ile burun arasındaki mesafe uzamıştır.
  • Dudaklar sarkık bir görünüme sahiptir.
  • Dudaklar ve ağız çevresinde, bireyin olduğundan daha yaşlı ve yorgun görünmesine neden olan bir ifade oluşmuştur.

  Dudak sarkmasının belirtileri bu şekilde sıralanabilir.

  Dudak Sarkması Nasıl Geçer?

  Dudaklardaki sarkık görünüm, dudakların pozisyonu ve çevre dokularla olan ilişkisi sonucu ortaya çıkar. Dolayısıyla da dudak sarkmasını gidermek için dudakları kaldırmak, burun ile dudaklar arasındaki mesafeyi kısaltmak gerekir. Bunun için de liplift veya dudak kaldırma olarak isimlendirilen estetik operasyonuna başvurulur. Bu operasyon sayesinde dudak sarkması giderilebilir ve ağız çevresinde estetik bir görünüm oluşturulabilir.

  Liplift Kalıcı Mı?

  Liplift sayesinde dudağın ve dudak çevresinin aldığı görünüm kalıcıdır. Dolgu uygulamalarında ve botoks gibi işlemlerde olduğu gibi, liplift sonrası zamanla görünüm değişikliği meydana gelmez. Bununla birlikte dudak bölgesinin ilerleyen süreçlerde maruz kaldığı yıpranma gibi etmenler dudakların yeniden bir miktar sarkmasına neden olabilir. Bu son derece yavaş bir süreçtir ve çoğu zaman dudakların görünümü, bu gibi etmenlerden fark edilir ölçüde etkilenmez.

  Liplift Ne Kadar Sürer?

  Liplift oldukça kısa bir sürede tamamlanmaktadır. Bu operasyonun süresi genellikle 30 dakika ile kısıtlıdır. Bununla birlikte bazı hastalar klasik liplifte ek olarak farklı dudak estetiği uygulamaları da talep edebilirler. Bu durumda liplift süresi değişiklik gösterebilir. Doktorunuz bu gibi taleplerinize yönelik özel bir dudak estetiği planlaması hazırlar ve ameliyat öncesinde sizi ameliyatın süresi gibi detaylar hakkında bilgilendirir.

  Liplift Nasıl Yapılır?

  Liplift operasyonu genel olarak küçük çaplı bir estetik ameliyatıdır. Dolayısıyla operasyon sırasında genel anesteziye gerek duyulmamaktadır. Operasyonun ilk adımında ameliyat bölgesi hazırlanır ve bölgeye lokal anestezi işlemi uygulanır. Daha sonra ise dudağın üst bölgesine uygulanan kesiler yardımı ile dudak ile burun arasında kalan mesafe, yüzün geri kalanı ile orantılı olacak şekilde kısaltılır. Bu da dudaklara çok daha belirgin ve orantılı bir görünüm kazandırır. Bazı hastalara liplift operasyonuna ek olarak farklı dudak estetiği işlemleri de yapılabilir.

  Liplift Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Liplift yani dudak kaldırma operasyonu sonrasında hastaların gün içerisinde evlerine dönmeleri mümkündür, genellikle gecenin hastanede geçirilmesine gerek kalmaz. Liplift sonrasında dudaklar ve çevresinde hafif ölçekli morarmalar görülebilir. Bu morarmalara, ödem nedeniyle şişlik de eşlik edebilir. Şişlikler ve morluklar genellikle operasyondan sonraki 1 hafta içerisinde önemli oranda ortadan kaybolur. Yine de dudakların nihai görünümlerini almaları bir ayı bulabilir. Liplift sonrasında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu noktaların arasında dudakların fiziksel olarak yıpratılmaması, dudaklara dokunulmaması bulunur. Buna ek olarak gülerken veya konuşurken de dudakları bir süre incitmemeye özen gösterilmelidir. Dudak kaldırma estetiği sonrası doktor hastaya ağrı kesici ve antibiyotik ilaç reçete edebilir. Bu ilaçlar düzenli olarak kullanılmalı ve kesinlikle erken bırakılmamalıdır.

  Kocaeli Liplift Fiyatları 2024

  Kocaeli liplift fiyatları ve dudak kaldırma fiyatları, operasyonun detayları ve benzer etmenler doğrultusunda kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button