İple Yüz Germe Kocaeli

  İple yüz germe Kocaeli, özel yapılı ipler ile yüzde yer alan sarkmış dokuların askılanması ve yüzde genç bir görünüm meydana getirilmesi için yapılan uygulamadır. Bu uygulama ameliyatsız bir şekilde yapılmaktadır. Yazımızın devamında ‘’İple yüz germe ne kadar sürer?’’, ‘’İple yüz askılama nasıl yapılır?’’, ‘’İple yüz askılama sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’İple yüz askılama sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Fethiye iple yüz germe hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  İple Yüz Germe Nedir?

  İple yüz germe, yüzdeki dokuları toparlamak ve yüzü gençleştirmek için yapılan minimal girişimsel bir uygulamadır. İple yüz germe uygulaması halk arasında iple yüz askılama ismi ile de bilinmektedir. Bu uygulama ağrısız bir şekilde yapılır ve yarım saatten kısa sürede tamamlanmış olur.

  İple Yüz Germe Neden Yapılır?

  Yüzde yer alan yağ ve cilt dokusu, bölgedeki bağ dokuların ve benzer yapıların zaman içerisinde yıpranması ile birlikte sarkmaya uğrayabilir. Buna bağlı olarak da yüzün estetik bütünlüğü zarar görür. Birey olduğundan çok daha yaşlı bir görünüm edinebilir. Bu sarkmanın şiddeti kişiden kişiye değişebilmektedir. İple yüz germe uygulaması, düşük ölçekli yüz sarkmalarını gidermek için yapılmaktadır.

  İple Yüz Germe Kimlere Yapılır?

  İple yüz germe uygulaması, yüz germe ameliyatı gibi yüksek maliyetli, zorlu ve iyileşme süreci uzun olan bir operasyon istemeyen bireylere yapılır. Bu uygulama için alt yaş sınırı 18’dir. Bununla birlikte genellikle 35 yaşının üzerinde olan bireyler tarafından tercih edilir. İple yüz germe uygulaması hem erkeklere hem de kadınlara yapılabilir.

  İple Yüz Germe Riskli Mi?

  İple yüz germe uygulamasının, her tıbbi uygulama gibi bazı riskleri ve komplikasyonları bulunur. Bu komplikasyonlar arasında şunlar yer alır:

  • Kanama.
  • Şakak bölgesinde kan birikmesi.
  • Morluk ve şişlik.
  • İplerin, uygulama sürecinin veya uygulama sonrası süreçlerin enfeksiyona yol açması.
  • İplerin kopması veya yer değiştirmesi.

  İple yüz germe uygulaması sırasında bu gibi komplikasyonlar meydana gelebilir. Doktor gerek işlem öncesinde gerekse de işlem sırasında bu gibi yan etkilerin önlenebilmesi için modern tıbbın sunduğu tüm imkanlardan faydalanır.

  İple Yüz Germe Ağrılı Mı?

  İple yüz germe, özel teknikler ve iğne uygulamaları kullanılarak yapılır. Bunlar minimal işlemlerdir. Ancak yine de bireyin ağrı hissi deneyimlemesine neden olabilirler. Neyse ki uygulamadan önce hastaya özel bir lokal anestezi işlemi uygulanır. Bu işlem sayesinde uygulama sırasında başvurulan germe ve askılama işlemleri hastanın ağrı hissi duymasına neden olmaz. Böylece uygulama ağrısız ve sorunsuz bir şekilde noktalanmış olur.

  İple Yüz Germe Ne Kadar Sürer?

  İple yüz germe uygulamasının süresi 30 dakikadır. İple yüz germenin hazırlık ve uygulama süreci son derece kısadır. Bu yüzden de cerrahi ile yapılan yüz germe ameliyatlarından en az 4 ila 6 kat daha hızlı bir şekilde tamamlanmaktadır. İple yüz germe sonrasında hastanın, geceyi veya günün önemli bir kısmını hastanede geçirmesine gerek kalmaz. Uygulamadan hemen sonra taburcu olunur ve eve dönülür.

  İple Yüz Germe Nasıl Yapılır?

  İple yüz germe uygulaması lokal anestezi altında yapılır ve bu yüzden de ağrısız bir işlemdir. Bu işlem sırasında yüzün stratejik noktalarından özel yapılı ipler ile cilt altına girilir. Daha sonra ise bu ipler kullanılarak cilt altı dokular kaldırılır ve askılanır. Çoğu zaman yüz dokularına ideal bir pozisyon kazandırmak için birden fazla ip kullanılması gerekir. Böylece yüzde sıkı ve genç bir görünüm meydana getirilebilir. İple yüz askılama uygulaması bahsetmiş olduğumuz minimal işlemler haricinde herhangi bir cerrahi işlem içermez. Bu yüzden oldukça konforlu ve küçük kapsamlı bir uygulamadır.

  İple Yüz Germe Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  İple yüz germe estetiğinin iyileşme süreci, cerrahi ile yapılan operasyonlarınkine kıyasla daha konforlu ve kısadır. Hastalar uygulamadan hemen sonra klinikten ayrılabilir ve evlerine dönebilirler. Bu süreçte yüzün ilgili bölgelerinde gamzeyi andıran yapılar görülebilir. Şişlikler ve morluklar bu yapılara eşlik edebilir. Ancak bunların tamamı geçici şikayetlerdir, çoğu zaman birkaç gün içerisinde fark edilmeyecek ölçüde azalırlar. Uygulamadan sonraki birkaç gün boyunca birey yüzünde ağrı hissedebilir. Bu yüzden doktorunun reçete ettiği ilaçları kullanması gerekebilir. Bu süreçte duş almaması, bölgeye su temas ettirmemesi ve bölgeye masaj yapmaması gerekir. Doktorun önerisi doğrultusunda bölgeye soğuk uygulama yapılabilir.

  Kocaeli İple Yüz Germe Fiyatları 2024

  Kocaeli iple yüz germe fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button