Yüz Germe Kocaeli

  Yüz germe Kocaeli, yüzü meydana getiren dokuların yeniden düzenlenmesi ve yüzün genç bir görünüm kazanması amacıyla yapılan operasyondur. Yüzü meydana getiren yumuşak dokular, kişinin kilo değişimlerinden, yaşından ve çevresel faktörlerden kolayca etkilenebilirler. Bahsetmiş olduğumuz faktörler sebebiyle sarkmaya uğrayabilir ve kişinin olduğundan çok daha yaşlı bir yüz görünümüne sahip olmasına yol açabilirler.

  Yüz germe estetiği sayesinde bu yıpranmış yüz dokuları yeniden düzenlenebilir, yüz sarkmasına yol açan fazla dokular alınabilir. Böylece kişinin çok daha genç, zinde ve çekici bir yüze sahip olması sağlanır. Bu yazının devamında ‘’Yüz germe ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Yüz germe ameliyatı öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’, ‘’Yüz germe ameliyatı sonrası iyileşme süreci ne kadar sürer?’’ ve ‘’Yüz germe ameliyatı kaç tl?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Kocaeli yüz germe ameliyatı hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Yüz Germe Nedir?

  Yüz germe, cerrahi işlemler yardımıyla yüzdeki sarkmaların ve kırışıklıkların giderildiği özel bir operasyondur. Bu operasyon facelift veya ritidektomi olarak da bilinmektedir. Yüz germe ameliyatı sayesinde genç bir yüz görünümü elde edilebilir, yüzdeki yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılabilir.

  Yüz Germe Neden Yapılır?

  Yüzü meydana getiren deri dokusu, mimik kullanımı, güneşe maruziyet, kozmetik ürün kullanımı ve ilerleyen yaş gibi sebeplerden yıpranabilir. Bu yıpranmanın etkileri yüzde sarkma, kırışıklıklar ve çökmeler olarak görülür. Yüz germe ameliyatının yapılma amacı bahsi geçen estetik kusurların giderilmesidir. Böylece birey dinç, genç ve çekici bir yüz görünümüne sahip olabilir.

  Yüz Germe Kaç Yaşında Yapılır?

  Yüz germe ameliyatı genelde 45 ila 55 yaşları arasında olan bireyler tarafından tercih edilmektedir. Daha erken yaşlarda olan bireyler, çoğunlukla dolgu uygulamalarını ve botoks işlemlerini tercih etmektedirler. Ancak bazı durumlarda bu uygulamalar yetersiz kalabilir ve kıyasla daha erken yaşlarda da yüz germe ameliyatı uygulanabilir.

  Yüz Germe Ameliyatı Ne Kadar Sürer?

  Yüz germe ameliyatı son derece dikkat isteyen bir operasyondur. Bu yüzden operasyonun süresi 4 ila 6 saati bulabilmektedir.

  Yüz Gerdirme Kalıcı Mı?

  Yüz gerdirme ile elde edilen kazanımlar büyük oranda kalıcılık gösterirler. Ancak bu kalıcılığın ne ölçüde olacağı kişinin kendisine bağlıdır. Düzenli olarak spor yapan, cilt bakımına özen gösteren ve zararlı alışkanlıklarını sınırlayan bireylerde; yüz gerdirme ameliyatı ile elde edilen kazanımlar çok daha kalıcı olacaktır. Bahsi geçen durumlara dikkat edilmediği takdirde yıllar içerisinde elde edilen kazanımlar kaybedilebilir.

  Yüz Gerdirme Ameliyatı Nasıl Yapılır? Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Olur?

  Yüz gerdirme ameliyatı genel anestezi altında ve ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Doktor, ameliyat öncesinde detaylı ve kişiye özel bir tedavi planlaması yapar. Böylece ameliyat sırasında yapılacak olan tüm işlemler kararlaştırılmış olur. Bu ameliyat tam yüz gerdirme ameliyatı veya mini yüz gerdirme ameliyatı olarak yapılabilmektedir. Tam yüz gerdirme ameliyatı sırasında yüzün tamamına müdahale edilir. Yüz dokuları özel tekniklerle yeniden düzenlenir. Fazla yağ ve deri dokuları alınır. Kalan deri, özel askı uygulamalarıyla gerdirilir ve ameliyat son bulur. Mini yüz germe ameliyatı ise kıyasla küçük kapsamlı bir operasyondur. Mini yüz gerdirme ameliyatı sırasında genelde yanak bölgesine müdahale edilmektedir. Bu bölgedeki sarkmalar giderilmekte ve yanakların canlı, genç, hacimli bir görünüm kazanması sağlanmaktadır.

  Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Yüz germe ameliyatı yaptıran hastaların, 1 gece hastanede gözetim altında kalmaları gerekebilir. Aynı gün taburcu edilmeleri de mümkündür. İlk birkaç gün boyunca yüzde uyuşma ve karıncalanma gibi belirtiler görülebilir. Bunlar geçicidir. Ameliyattan sonraki 2 ila 3 gün içerisinde drenler ve sargılar alınır. Bu süreçte doktorun önerisiyle özel bir yüz korsesi kullanılması gerekebilir. Bir hafta içerisinde gündelik yaşama ve çalışma hayatına dönülebilir. Ancak tam iyileşme 2 ayı bulabilmektedir.

  Yüz Gerdirme Ameliyatı Kaç Günde İyileşir?

  7 ila 10 gün içerisinde ödem büyük oranda iner, şişlikler azalır, morluklar geçer. Bu sosyal yaşama dönüş başlayabilir. Ancak yüz dokularının tamamen iyileşmesi birkaç ayı bulacaktır. Bu yüzden tam iyileşme gerçekleşene kadar haya bazı önemli durumlara dikkat edilmelidir.

  Yüz Gerdirme Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Yüz gerdirme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Kesinlikle yüz üstü yatılmamalı, sırt üstü bir pozisyonda dinlenilmeli ve uyunmalıdır.
  • Bir süre yüze su temas ettirilmemelidir.
  • Bir süre yüz dokularını yorabilecek mimikler kullanılmamalıdır.
  • Yüz korsesi doktorun önerdiği süre boyunca kullanılmalıdır.
  • Yüz, güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmalıdır.
  • Tam iyileşme gerçekleşene kadar denize veya havuza girilmemelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Doktorunuz yüz gerdirme öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecek, bu süreçlere hazırlanmanızı kolaylaştıracaktır.

  Kocaeli Yüz Germe Fiyatları 2024

  Kocaeli yüz germe ameliyatı fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button