Lazer Tedavileri Kocaeli

  Lazer tedavileri Kocaeli, cildin çeşitli amaçlar doğrultusunda lazer ışınları ile uyarılması ve cilt yüzeyindeki estetik problemlerin ameliyatsız bir şekilde giderilmesi için yapılan uygulamadır. Yazımızın devamında ‘’Lazer tedavileri ne kadar sürer?’’, ‘’Lazer tedavileri nasıl yapılır?’’, ‘’Lazer tedavileri sonrası iyileşme süreci ne kadar sürer?’’ ve ‘’Lazer tedavileri neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli lazer tedavileri hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Lazer Tedavileri Nelerdir?

  Lazer tedavileri, cildin yenilenmesi, ciltteki küçük kapsamlı estetik sorunlarının giderilmesi ve cildin estetik bir görünüm kazanabilmesi için yapılan uygulamadır. Bu uygulama ameliyatsız bir şekilde yapılır. Lazer tedavileri ile elde edilen kazanımlar botoks ve dolgu uygulamaları gibi diğer ameliyatsız estetik işlemleriyle elde edilenlere kıyasla daha kalıcıdır.

  Lazer Tedavileri Neden Yapılır?

  Lazer tedavileri şu gibi amaçlarla yapılabilir:

  • Lazerle Yüz Gençleştirme Tedavisi: Lazerle yüz gençleştirme tedavisi kapsamında, yüzün ilgili bölgelerine, dozu doktor tarafından özel olarak ayarlanmış lazer atışları yapılır. Bu lazer ışınları cildi meydana getiren hücreleri uyarırlar. Bölgede meydana gelen hafif ölçekli ısı artışı, hücreleri; elastin ve kolajen sentezlemeleri için teşvik eder. Bu iki özel madde ise cildin yenilenmesine ve gençleşmesine aktif olarak yardımcı olur.
  • Lazerle Leke ve Çatlak Tedavisi: Lazerle leke ve çatlak tedavisi, cilt yüzeyinde meydana gelen lekelerin ve cilt çatlaklarının giderilmesi için yapılır. Mesela leke tedavisi kapsamında güneş lekelerini bazen tek seansta benzen ise 2 seansta ortadan kaldırmak mümkün olmaktadır.
  • Lazerle Dövme Silme: Lazerle dövme silme uygulaması, cilt altında bulunan dövme mürekkebinin lazer ışınları yardımı ile parçalanması ve böylece dövmenin güvenli bir şekilde silinmesi için yapılır. Bu uygulamanın seans sayısı ve süresi, dövmenin yapısına ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir.
  • Lazerle Akne Tedavisi: Lazerle akne tedavisi, akne izlerinin ortadan kaldırılması ve cildin pürüzsüz bir görünüm kazanması amacıyla yapılan uygulamadır. Özellikle de yüzde yer alan akne izleri, yüzün genel estetik standartlarını zayıflatabilirler. Neyse ki günümüzde bu izlerden lazer tedavisi sayesinde kurtulmak mümkün olmaktadır.
  • Lazerle Kılcal Damar Tedavisi: Kılcal damarlar, özellikle de cildin incelmesi ve ilerleyen yaş gibi nedenlerden belirgin bir görünüm elde edebilirler. Bu da bulundukları bölgenin mor tonlarında, yaşlı ve cansız bir görünüm edinmesine neden olabilir. Lazerle kılcal damar tedavisi sayesinde bu görünümü ortadan kaldırmak mümkündür.

  Lazer tedavileri, bahsi geçen uygulamalar kapsamında çeşitli amaçlar doğrultusunda yapılabilir.

  Lazer Tedavileri Kimlere Önerilir?

  Lazer tedavileri genellikle minimal estetik problemlere sahip olan ve bunlar için zorlu ameliyat uygulamalarını tercih etmek istemeyen bireylere önerilirler. Bu uygulamadan hemen sonra günlük yaşama dönülebildiği için yoğun bir iş hayatı olan bireylere özel olarak önerilirler.

  Lazer Tedavileri Tehlikeli Mi?

  Lazer tedavileri, bireyin yaşamını tehlikeye atan işlemler içermezler. Ancak elbette bazı şikayetlere ve yan etkilere neden olabilirler. Bu yan etkilerin başında bölgenin kızarması ve şişmesi yer alır. Bu yan etkiler son derece minimaldir ve kendiliğinden geçerler.

  Lazer Tedavilerinin Avantajları Nelerdir?

  Lazer tedavilerinin avantajları arasında şunlar bulunur:

  • Ağrısızdırlar.
  • Hızlı bir şekilde tamamlanırlar.
  • Cildin doğal iyileşme ve yenilenme mekanizmalarını aktifleştirirler.
  • Tekrar uygulanabilirler.
  • İyileşme süreçleri kısadır.
  • Ciddi anestezi uygulamaları gerektirmeden yapılırlar.

  Lazer tedavilerinin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Lazer Tedavileri Ne Kadar Sürer?

  Lazer tedavileri, daha önce de bahsetmiş olduğumuz gibi kısa süreli uygulamalar oldukları için oldukça avantajlıdırlar. 15 dakika içinde tamamlanan bu uygulamalar 1 veya 1’den fazla seans halinde yapılabilirler. Seansların sayısı, uygulamanın amacına ve bölgedeki sorunun şiddetine göre özel olarak belirlenir.

  Lazer Tedavileri Nasıl Yapılır?

  Lazer tedavileri, yapılma amaçlarından bağımsız olarak genellikle benzer şekillerde gerçekleştirilirler. Bu tedavilerin ilk aşamasında, lazer işlemi yapılacak olan bölgenin uygulamaya hazırlanması sağlanır. Bunun için bölge ilk olarak temizlenir ve daha sonra ise bölgeye topikal anestezi kremi sürülür. Kremin etkileri başladıktan sonra ise lazer tedavisinin amacına göre doktor, lazer cihazı üzerinde ayarlamalar yapar ve ilgili bölgeye lazer atışları gönderir.

  Lazer Tedavileri Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Lazer tedavileri sonrası iyileşme süreci, cerrahi işlemler içeren estetik operasyonlarına kıyasla çok daha basit ve hızlıdır. Bu süreçte hastaların özellikle dikkat etmesi gereken birkaç konu vardır. Mesela hastalar lazer tedavisinden sonra sorunsuz bir şekilde günlük yaşamlarına devam edebilirler. Ancak tedavi seanslarının sonrasında ilgili bölgeyi bir süre güneş ışığından korumaları gerekir. Aynı şekilde bahsi geçen bölgeye birkaç gün boyunca su temas ettirmemeleri gerekir. Lazer tedavisinin yapıldığı bölgede, gün içerisinde oluşan kızarıklıklar ve şişlikler genellikle birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolurlar.

  Kocaeli Lazer Tedavileri Fiyatları 2024

  Kocaeli lazer tedavileri fiyatları, uygulamaların türüne ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button