Liposuction Kocaeli

  Liposuction Kocaeli, erimeye dirençli bölgesel yağların alınması ve vücut hatlarının belirginleştirilmesi amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Genetik sebeplerden vücudun belli bölgelerinde, diğer bölgelere kıyasla daha fazla yağlanma meydana gelebilir. Bireyler, düzenli spor yapmalarına ve diyete rağmen bu bölgesel yağlardan kurtulamayabilirler. Yağlanmanın meydana geldiği bölgede, vücudu çekici kılan estetik kıvrımlar zaman içerisinde kaybolabilir.

  Vaser liposuction ve liposuction sayesinde bu bölgesel yağlardan kurtulmak mümkündür. Bu uygulama vücudun şekillendirilmesine ve estetik kıvrımların ortaya çıkarılmasına da imkân sağlamaktadır. Yazımızın devamında ‘’Vaser liposuction ne kadar?’’, ‘’Liposuction nasıl yapılır?’’, ‘’Vaser liposuction ile normal liposuction arasındaki farklar nelerdir?’’ ve ‘’Liposuction sonrası nelere dikkat edilmesi?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Kocaeli liposuction uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Liposuction Nedir?

  Liposuction, vücudun belli başlı bölgelerindeki erimeye dirençli yağları almak ve vücudu şekillendirmek amacıyla yapılan özel bir uygulamadır. Liposuction uygulaması günümüzde iki farklı teknikle yapılmaktadır. Bunlardan ilki klasik liposuction, diğeri ise vücut hatlarını detaylı olarak şekillendirmeye imkân sağlayan vaser liposuctiondır. Kocaeli vaser liposuction işlemi sırasında, vücut hatlarını şekillendirmek amacıyla yoğunlaştırılmış ses dalgaları kullanılır. Liposuction uygulaması karın germe gibi operasyonlar sırasında sıklıkla kullanılır.

  Liposuction Neden Yapılır?

  Bölgesel yağların alınması amacıyla uygulanan liposuction, aynı zamanda vücut hatlarının şekillendirilmesi ve uzuvların inceltilmesi amacıyla da yapılabilmektedir. Liposuction bir kilo verme yöntemi olmasa da vücuttan alınan yüksek miktardaki yağ sebebiyle belli seviyelerde kilo verilmesi de mümkündür

  Liposuction Nerelere Uygulanır?

  Liposuction şu bölgelere yapılabilir:

  • Karın bölgesine.
  • Erkeklerde göğüs bölgesine.
  • Kollara.
  • Bacaklara.
  • Çeneye ve gıdı bölgesine.
  • Yanaklara.
  • Ayak bileklerine.

  Bahsi geçen bölgeler liposuction işlemiyle inceltilebilir ve şekillendirilebilir.

  Liposuctionla Zayıflamak Mümkün Mü?

  Liposuction işlemi sırasında, yapılan işlemin kapsamına göre vücuttan yüksek miktarda yağ alınır. Bu yağların alınma sebebi, hedef bölgelerin şekillendirilmesi ve vücut hatlarının ortaya çıkarılmasıdır. Bununla birlikte birey, vücuttan alınan yağ dokusu sebebiyle belli oranda zayıflamış olur. Ancak temelde liposuction bir zayıflama yöntemi değildir.

  Liposuction Kaç Yaşında Yapılabilir?

  Liposuctionın yapılabilmesi için özel bir yaş aralığı yoktur. Bu uygulamayı yaptırmak isteyen bireylerin 18 yaşından büyük olması gerekmektedir. 18 yaşından büyük olan bireylerse istedikleri zaman liposuction yaptırabilirler.

  Liposuction Ne Kadar Sürer?

  Liposuction gibi uygulamalar, bireyin talepleri çerçevesinde şekillenen işlemlerdir. Bu yüzden liposuction 1 ila 3 saat kadar sürebilir. Ancak genelde uygulama 1 saat içerisinde tamamlanmış olur.

  Liposuction Kalıcı Mı?

  Neredeyse tüm estetik uygulamalarında olduğu gibi liposuctionda da elde edilen kazanımlar, uygulama sonrasında hastanın yaşam tarzına bağlıdır. Eğer uygulama sonrasında düzenli spor yapılır, zararlı alışkanlıklar bırakılır ve sağlıklı bir şekilde beslenilirse liposuction sayesinde elde edilen kazanımlar kalıcı olur. Ancak bu gibi durumlara dikkat edilmezse zaman içerisinde, uygulamanın yapıldığı yerlerde yeniden yağlanma meydana gelebilir.

  Liposuction Tehlikeli Mi?

  Liposuction, diğer tüm tıbbi uygulamalar gibi; uygun koşullarda ve uzman biri tarafından yapılmadığı takdirde tehlikeli olabilir. Ancak ideal koşullar alında ve tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığında bu tehlikeler son derece azdır. Bu yüzden doktor seçimine özen gösterilmelidir.

  Liposuction Nasıl Yapılır? Vaser Liposuction Nasıl Yapılır?

  Liposuction işlemi, planlanan uygulamaya göre lokal veya genel anestezi altında yapılabilir. Klasik liposuction işleminde, liposuction yapılacak olan bölgeye ince bir kanül kullanılarak özel bir sıvı verilir. Bu sıvı, yağ dokularının ayrışmasını ve erimesini sağlamaktadır. Eriyen yağ dokusu, daha sonra ise özel bir araç yardımı ile dışarı alınır.

  Vaser liposuctionda ise yağları eritmek amacıyla yoğunlaştırılmış ses dalgaları yayan özel bir cihaz kullanılır. İstenilen sonuç alınana kadar bu cihaz, hedeflenen bölgeye tutulur. Daha sonra ise eriyen yağ dokusu vücut dışına tahliye edilir. Vaser liposuction sırasında vücut hatlarını şekillendirmek çok daha kolaydır.

  Vaser Liposuction Kaç Günde İyileşir?

  Vaser liposuction sonrası 3 ila 7 gün içerisinde gündelik yaşama dönülebilir. Tam iyileşme ise bireyin bünyesine ve yapılan uygulamanın detaylarına göre 1 ay kadar sürebilmektedir.

  Liposuction Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Liposuction yaptıranlar, aynı gün taburcu edilebilir veya 1 gece hastanede kalabilir. Kullanılan liposuction tekniğine ve işlemin nereye yapıldığına göre ortalama 1 hafta içerisinde gündelik yaşama dönülebilir. Bu süreçte zorlayıcı sporlar yapılmamalı, ağırlık kaldırılmamalı ve doktor tarafından verilen önerilere dikkatle uyulmalıdır. Tam iyileşme, uygulamayı takip eden bir ay içerisinde meydana gelecektir. Doktorunuz liposuction sonrası dikkat edilmesi gerekenler hakkında detaylı olarak bilgilendirme yapacaktır.

  Kocaeli Liposuction Fiyatları 2024

  Kocaeli liposuction fiyatları ve vaser liposuction ücreti, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button