Botoks Kocaeli

  Botoks Kocaeli, botulinium toksin enjeksiyonları yardımıyla yapılan ve hedef bölgedeki kas aktivitesini belli oranda azaltarak yaşlanma etkilerini ortadan kaldıran özel bir uygulamadır. Deri yüzeyine yakın bölgelerdeki aşırı kas aktiviteleri, zaman içerisinde bölgede kırışıklıklara yol açabilir. Özellikle de yüz bölgesinde, kas aktivitesine ve mimiklere bağlı olarak kırışıklıklar gözlenebilmektedir. Botoks uygulamaları sayesinde bu kasların aktifliği, belli oranlarda azaltılır.

  Böylece sebep oldukları kırışıklıklar ve yaşlanma belirtileri ortadan kaldırılmış olur. Botoks uygulaması pek çok bölgeye yapılabilmektedir. Bu yazının devamında ‘’Botoks hangi bölgelere yapılır?’’, ‘’Botoks işlemi ne kadar sürer?’’, ‘’Botoks nasıl yapılır?’’ ve ‘’Botoksun etkileri kalıcı mıdır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli botoks uygulaması hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Botoks Nedir?

  Botoks, özel nörotoksinler yardımıyla kas aktivitelerinin azaltıldığı ve böylece yaşlılık belirtilerinin ortadan kaldırıldığı bir ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Botoks, estetik uygulamalarının yanı sıra bazı tıbbi tedavilerde de kullanılmaktadır. Vücudun pek çok bölgesine uygulanabilmekte ve son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

  Botoks Neden Yapılır?

  Deri altında yer alan kasların sürekli olarak kasılıp gevşemesiyle birlikte ciltte kırışıklıklar görülmeye başlanır. Bu kırışıklıklar özellikle de ilerleyen yaşla birlikte artış gösterir. Güneşe maruziyet, sert hava şartları ve genetik yatkınlık gibi etmenler de bu kırışıklıkların artmasına sebep olabilir. Botoks uygulaması, kasların aşırı aktif olmalarını kısıtlar ve hareketleri sonucu meydana gelen kırışıklıkları ortadan kaldırır. Böylece genç, dinç ve çekici bir görünüm meydana getirir. Botoks, bunlarla birlikte aşırı terleme tedavisi ve migren tedavisi kapsamında da kullanılabilmektedir.

  Botoks Hangi Bölgelere Yapılır?

  Botoks uygulanabilen bölgeler bu şekilde sıralanabilir:

  • Alın bölgesi.
  • Kaş çevresi.
  • Göz çevresine, kaz ayağı kırışıklıkları olarak isimlendirilen kırışıklıkları gidermek için.
  • Ağız çevresine.
  • Burun yanlarına.
  • Koltuk altı bölgesine.
  • Boyuna.

  Botoks bu gibi bölgelere uygulanabilmektedir. 

  Botox Etkili Kremler İşe Yarar Mı?

  Botoks etkili kremlerin kaslara ve sinirlere etki etmesi son derece zordur. Bu yüzden botoks enjeksiyonları kadar etkili ve başarılı sonuçlar vermezler. Botoks tedavisi çok daha hızlı sonuç vermektedir, etkileri daha başarılı ve kalıcıdır.

  Botoksun Faydaları Nelerdir?

  Botoksun faydaları ve kazanımları şunlardır:

  • Göz çevresindeki kaz ayağı kırışıklıkları ortadan kaldırılabilir.
  • Alındaki kırışıklıklar ve alın çizgileri giderilebilir.
  • Nazolabial bölgedeki, yani burun yanlarındaki kırışıklıklar giderilebilir.
  • Dudak üstünde yer alan kırışıklıklar ortadan kaldırılabilir.
  • Aşırı terleme sorunu giderilebilir.
  • Kaş çevresindeki kırışıklıklar yok edilebilir.

  Botoxun faydaları bu şekilde sıralanabilir.

  Botoks Tehlikeli Midir?

  Botoks, alanında uzman bir hekim tarafından, uygun koşullar altında yapıldığı zaman herhangi bir ciddi tehlike barındırmaz. Ancak uzman olmayan kişiler tarafından, uygun olmayan ortamlarda yapılırsa bazı sağlık sorunlarına yol açabilir. Bu yüzden doktor seçimine özen gösterilmelidir.

  Botoks Kalıcı Mıdır?

  Botoks kalıcı kazanımlar sunmamaktadır. Botoksun etkileri 4 ila 6 ay içerisinde azalarak kaybolur. Dolgu uygulamalarının kalıcılık süresi gibi botoksun da kalıcılık süresi kişiden kişiye değişebilir.

  Botoks Tekrarlanabilir Mi?

  Botoks, doktor tarafından belirlenen aralıklarla düzenli olarak tekrarlanabilir. Tekrarlandığı takdirde çok daha başarılı sonuçlar verecektir. Aynı şekilde tekrarlandığı zaman botoksun kalıcılık süresi de artış göstermektedir.

  Botoks Ne Kadar Sürer?

  Botoks son derece pratik ve hızlı bir uygulamadır. 10 ila 15 dakika içerisinde tüm işlemler son bulabilir ve kişi gündelik yaşamına geri dönebilir. Bu yanıyla pek çok estetik operasyona kıyasla daha avantajlıdır.

  Botoks Nasıl Yapılır?

  Botoks işlemi, özel enjektörlerle, steril koşullarda gerçekleşmektedir. Her ne kadar ağrısız bir uygulama da olsa botoks enjeksiyonları öncesi cilde, ağrı kesici krem uygulanabilmektedir. Uygulama sırasında doktor botoks sıvısını, özel enjeksiyon uygulamalarıyla hedef bölgeye enjekte eder. Birkaç dakika içerisinde işlem son bulur ve kişi gündelik yaşamına geri dönebilir.

  Botoks Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Botoks sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Botox yapılan bölge sıkılmamalı, bölgeye masaj yapılmamalı.
  • Botoks yapılan bölgeye bir gün kadar su temas ettirilmemeli.
  • Botoks yapılan bölgede hafif bir kızarıklık meydana gelebilir, kızarıklık 1 ila 2 gün içerisinde geçeceği için herhangi bir krem kullanmaya gerek yoktur.
  • Botoks sonrası kızarıklıklar geçene kadar bölge, güneşe karşı korunmalıdır.
  • Doktor tavsiyelerine uyulmalıdır.

  Botoks sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir.

  Botoksun Etkisi Ne Zaman Başlar?

  Botoksun etkileri 2 ila 3 gün içerisinde kendisini gösterir ve 6 aya kadar devam eder. Daha sonra işlem tekrarlanabilir.

  Kocaeli Botoks Fiyatları 2024

  Kocaeli botoks fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button