Meme Küçültme Kocaeli

  Meme küçültme Kocaeli, aşırı büyük memelerin, omuz genişliği gibi ölçüler baz alınarak küçültülmesi, dikleştirilmesi ve vücut ile uyumlu hale getirilmesi amacıyla yapılan göğüs estetiği ameliyatıdır. Göğüslerin vücut ölçülerine göre büyük olması hem sarkık bir meme görünümü meydana gelmesine hem de gündelik yaşamı etkileyen ciddi sorunların ortaya çıkmasına yol açabilir. Bu sorunlar arasında sırt ağrısı, duruş bozuklukları ve boyun ağrısı gibi şikâyetler yer almaktadır.

  Meme küçültme ameliyatı sayesinde bahsi geçen sorunlar ortadan kaldırılabilir, beden ölçüleriyle uyumlu ve dik memelere sahip olunabilir. Bu operasyon anestezi altında gerçekleştirildiği için hastalar ağrı ve rahatsızlık hissi duymazlar. Yazımızın devamında ‘’Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Meme küçültme ameliyatı ne kadar sürer?’’, ‘’Meme küçültme ameliyatı öncesi sonrası süreçler nasıldır?’’ ve ‘’Meme küçültme ameliyatının faydaları nelerdir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli meme küçültme hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Meme Küçültme Nedir?

  Meme küçültme, memelerde yer alan fazla yağ ve deri dokusunun alınmasıyla gerçekleşen göğüs estetiği operasyonudur. Aşırı büyük memeler hem estetik hem de işlevsel sorunlara yol açabilirler. Bu sorunlar kendilerini, omuz ve bel ile uyumlu olmayan meme görünümü veya sırt ve boyun ağrıları olarak gösterebilir. Meme küçültme ameliyatı da bu sorunların giderilmesi amacıyla yapılır.

  Meme Küçültme Neden Yapılır?

  Meme küçültme ameliyatı; aşırı büyük memelerin yol açtığı estetik ve işlevsel sorunların giderilmesi için yapılır. Aşırı büyük memeler, sebep oldukları ortopedik problemler sebebiyle bireyin gündelik yaşamını zorlaştırabilirler. Bununla birlikte bireyin kıyafet seçimlerini etkileyebilir, vücut ölçüleriyle uyumlu olmayan, (genelde) sarkık meme görünümüne yol açabilirler. Meme küçültme ameliyatı bahsi geçen problemleri ortadan kaldırmak amacıyla gerçekleştirilir.

  Meme Küçültme Kimlere Yapılabilir?

  Meme küçültme ameliyatı için yaş sınırı 18’dir. Daha küçük yaştaki hastaların meme küçültme yaptırması önerilmez. Bununla birlikte hali hazırda bebek emziren, hamile olan veya yakın zamanda hamile kalmayı düşünen bireylere; meme küçültme ameliyatını ertelemeleri önerilir. Böylece ameliyat sonrasında meme dokuları çok daha verimli bir şekilde iyileşebilirler.

  Meme Küçültmenin Faydaları Nelerdir?

  Meme küçültme ameliyatının faydaları şunlardır:

  • Memeler vücut ile orantılı bir büyüklüğe sahip olurlar.
  • Memeler dik, genç ve çekici bir görünüm kazanırlar.
  • Meme büyüklüğüne bağlı ortaya çıkan sırt ve boyun ağrıları giderilir.
  • Memelerin büyük olması sebebiyle görülen kambur duruş giderilebilir.

  Meme küçültmenin avantajları ve faydaları bunlardır.

  Meme Küçültme Ne Kadar Sürer?

  Meme küçültme ameliyatı 2 ila 3 saat içerisinde tamamlanır. Bazı hastalarda bu süre daha düşük olabilmektedir.

  Meme Küçültme Sonrası Emzirme Sorunu Olur Mu?

  Meme küçültme sonrası emzirme sorunu yaşanmaz. Meme estetikleri günümüzde çok daha gelişmiş şekillerde yapılmaktadır. Bu ameliyatlar sırasında yalnızca fazla yağ ve deri dokularına müdahale edilir. Süt bezlerine ve süt kanallarına zarar verilmez. Bu da bireyin, doğum yaptığı zaman bebeğini emzirebilmesiyle ilgili sorunlara yol açmaz.

  Meme Küçültme Nasıl Yapılır?

  Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında, steril ameliyathane koşullarında yapılmaktadır. Anestezi işleminin tamamlanması ile birlikte cerrahi işlemlere geçilir. Doktor, ameliyat sırasında meme hacmini azaltmak için fazla yağ dokularını alır. Yağ dokuları ile birlikte sarkmaya yol açan deri dokusu da özel işlemlerle çıkarılır. Kalan dokular, hastanın talepleri doğrultusunda şekillendirilir. Meme küçültme ameliyatı genelde meme dikleştirme ile birlikte yapılmaktadır. Bu yüzden memelerin dik bir yapıya kavuşabilmesi için meme uçlarının konumu da yeniden düzenlenebilmektedir. Planlanan işlemler gerçekleştirildikten sonra cerrahi kesiler, estetik dikiş işlemleriyle kapatılır ve ameliyat tamamlanmış olur.

  Meme Küçültme Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Meme küçültme ameliyatı sonrasında 1 ila 2 gece hastanede kalınması gerekebilir. Bu sürecin ardından hasta taburcu edilir. Bir hafta içerisinde meme dokuları büyük oranda iyileşirler. Hasta doktorun önerisiyle gündelik yaşamına dönebilir. Ancak meme dokularının tamamen iyileşmesi 6 ayı bulacaktır. Bu yüzden iyileşme sürecinde, dokuların iyileşmesini zorlaştıracak veya ameliyat bölgesine zarar verebilecek aktiviteler yapılmamalıdır. Özellikle de iyileşme sürecinin başlarında, doktor tarafından verilen önerilere özenle uyulmalıdır. 

  Meme Küçültme Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Meme küçültme estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Memeler sıkıştırılmamalı, sertçe kavranmamalıdır.
  • Uyurken veya dinlenirken yüz üstü değil de sırt üstü bir pozisyon tercih edilmelidir.
  • Ameliyat bölgesinin bakımına ve hijyenine dikkat edilmeli; beklenmeyen bir sorun gözlenirse doktora haber verilmelidir.
  • İyileşme süreci tamamen son bulana kadar doktorun önerdiği tarzda sütyenler kullanılmalıdır.
  • Birkaç gün kadar duş alınmamalıdır.
  • Havuz ve kaplıca gibi kamusal mekanlar ameliyat sonrası enfeksiyonlara yol açabilirler. Bununla birlikte yüzme gibi aktiviteler göğüs kaslarını zorlayabilir. Bu yüzden iyileme süreci tamamlanana kadar bahsi geçen mekanlarda bulunulmaması, zorlayıcı fiziksel aktiviteler yapılmaması önerilir.

  Meme küçültme ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir. Doktorunuz meme küçültme öncesi sonrası süreçler hakkında sizi detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Kocaeli Meme Küçültme Fiyatları 2024

  Kocaeli meme küçültme fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button