Endoskopik Yüz Germe Kocaeli

  Endoskopik yüz germe Kocaeli, yüz dokularının kapalı cerrahi teknikler yardımı ile düzenlenmesi amacıyla yapılan, modern bir germe operasyonudur. Yazımızın devamında ‘’Endoskopik yüz germe nasıl yapılır?’’, ‘’Endoskopik yüz germe sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’ ve ‘’Endoskopik yüz germe ağrılı mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli endoskopik yüz germe hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Endoskopik Yüz Germe Nedir?

  Endoskopik yüz germe, yüz dokularının saçlı deriye atılan minimal kesilerden düzenlenmesine ve yüz sarkmalarının giderilmesine olanak sağlayan özel bir operasyondur. Bu operasyon pek çok yönüyle klasik yüz germe estetiklerine kıyasla daha avantajlıdır.

  Endoskopik Yüz Germe Neden Yapılır?

  Endoskopik yüz germe şu gibi amaçlarla yapılır:

  • Yüzdeki sarkmaları gidermek.
  • Yüz cildinin gergin ve sıkı bir görünüm elde etmesini sağlamak.
  • Yüzdeki yorgun ve yaşlı ifadeyi ortadan kaldırmak.
  • Yüzdeki organlar arasında estetik bir bağlantı hattı oluşturmak.
  • Yüzün genç ve canlı bir görünüm kazanmasını sağlamak.

  Endoskopik yüz germe bu gibi amaçlarla yapılabilir.

  Endoskopik Yüz Germe Kimlere Yapılır?

  Endoskopik yüz germe, genellikle ameliyatsız yüz germe uygulamalarını denemiş olan ve bunlardan yeterli sonuç alamamış olan bireylere uygulanır. Bu operasyon çoğu zaman 35 yaşından büyük bireyler tarafından tercih edilir. Ancak bariyatrik cerrahi gibi süreçler sonrasında, aşırı miktarda kilo veren görece genç bireylere de yapılabilir.

  Endoskopik Yüz Germenin Avantajları Nelerdir?

  Endoskopik yüz germenin avantajları arasında şunlar yer alır:

  • Operasyondan sonra çeşitli yaşam tarzı değişiklikleri sayesinde kazanımlar yıllar boyunca korunabilir.
  • Germe uygulamaları endoskopik olarak yapıldığı için iz oluşumu minimaldir. 
  • İyileşme süreci klasik yüz germe operasyonlarına kıyasla daha kısa ve konforludur.
  • Ameliyata bağlı gelişebilecek ağrı, enfeksiyon ve kanama gibi komplikasyonların riski çok daha azdır.

  Endoskopik yüz germenin avantajları bu şekilde sıralanabilir.

  Endoskopik Yüz Germe Kalıcı Mı?

  Endoskopik yüz germe operasyonu sayesinde elde edilen yüz görünümü, bireyin operasyon sonrası süreçleri nasıl yönettiğine göre değişebilir. Eğer birey operasyondan sonra iyileşme sürecine özen göstermezse, sağlıklı beslenmez ve hafif de olsa bir egzersiz rutinine sahip olmazsa yıllar içerisinde yüzde yeniden sarkmalar ortaya çıkabilir.

  Endoskopik Yüz Germe Riskli Mi?

  Endoskopik yüz germe, özel estetik cerrahi yaklaşımları gerektiren ve steril ameliyathane koşulları gibi ideal operasyon süreçlerinin tamamlanması ile yapılan bir ameliyattır. Yüz insan vücudundaki en önemli ve hassas bölgelerden biridir. Bu nedenden de yüz üzerinde yapılacak olan tüm işlemlerin detaylı olarak planlanması, olası komplikasyonların önlenmesi için de tüm önlemlerin alınması gerekir. Endoskopik yüz germe de bu gibi koşullar sağlanarak yapılmalıdır. Buna rağmen endoskopik yüz germe ameliyatına bağlı olarak yüzün ilgili bölgelerinde şişlikler, kanama ve morluk gibi komplikasyonlar ortaya çıkabilir. Bazen operasyona bağlı enfeksiyonlar da gelişebilir. Doktorunuz gerek ağrı gerekse de enfeksiyon gibi komplikasyonların ortaya çıkma riskini en aza düşürmek için operasyon öncesinde de sonrasında da gerekli önlemleri alacaktır.

  Endoskopik Yüz Germe Ne Kadar Sürer?

  Endoskopik yüz germe ameliyatının süresi 2 ila 4 saat arasında değişiklik gösterebilir. Bu operasyon genel olarak klasik yüz germe operasyonlarına kıyasla daha kısa sürer. Operasyon sırasında yapılan işlemler ve operasyonun yapıldığı bölge kişiden kişiye değişebileceği için operasyonun süresi de değişiklik gösterebilir. Doktorunuz size özel bir endoskopik yüz germe ameliyatı planlaması hazırladıktan sonra ameliyatın detayları ve süresi gibi konular hakkında gerekli bilgilendirmeyi yapacaktır.

  Endoskopik Yüz Germe Nasıl Yapılır?

  Endoskopik yüz germe ameliyatı, genel anestezi altında yapılan, özel bir yüz gençleştirme operasyonudur. Operasyon sırasında bireye uygulanan genel anestezi, hastanın ağrı ve rahatsızlık hissetmesini tamamen önler. Ameliyatın ilk adımında şakak bölgesindeki saçlı deriye yaklaşık 2 santimetre boyutlarında olan kesiler uygulanır. Endoskopi cihazının kamerası ve ilgili cerrahi araçlar bu kesiden bölgeye yerleştirilir. Daha sonra ise endoskopi kamerasından gelen anlık görüntüler ile bölgede sarkmaya uğrayan dokulara müdahale edilir. Özel yüz gençleştirme tekniklerinden faydalanılarak bölgedeki sarkık dokular askılanır. Yüzdeki sarkık, yorgun ve yaşlı görünüm, bahsi geçen işlemler sayesinde ortadan kaldırılır.

  Endoskopik yüz germe ameliyatı sonrasında hastalar geceyi hastanede geçirirler. Bu gece iyileşme süreci için çok önemlidir. Hasta bu süreçte iyileşme süreci hakkında bilgilendirilir ve gerekli bakımlar, kontroller gerçekleştirilir. Endoskopik yüz germe ameliyatı sonrasında iyileşme süreci, klasik yüz germe operasyonlarına kıyasla daha konforludur. Bununla birlikte hasta yine de tam iyileşme gerçekleşene kadar yüz bakımını aksatmamalı, reçete edilen ilaçları aksatmadan kullanmalıdır.

  Kocaeli Endoskopik Yüz Germe Fiyatları 2024

  Kocaeli endoskopik yüz germe fiyatları, operasyonun detayları ve benzer etmenler doğrultusunda kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button