Dolgu Uygulamaları Kocaeli

  Dolgu uygulamaları Kocaeli, yüzün çeşitli bölgelerinin özel dolgu malzemeleri ile desteklenmesi; yüz çökmelerinin ve yüz kırışıklıklarının ortadan kaldırılması için yapılan uygulamadır. Yüz, yaşlılık ve çeşitli dış etmenler sebebiyle zaman içerisinde doğal yapısını kaybetmeye başlar. Yüze boyut kazandıran yağ dokuları, yoğunluklarını kaybeder. Buna bağlı olarak yüzün çeşitli bölgelerinde çökmeler, sarkmalar ve kırışıklıklar meydana gelir.

  Bu gibi estetik kusurlar bireylerin olduklarından yaşlı, yorgun ve mutsuz bir yüz görünümüne sahip olmalarına yol açar. Günümüzde dolgu uygulamaları sayesinde bahsi geçen estetik kusurları, 15 dakika gibi kısa uygulamalarla ortadan kaldırmak mümkündür. Dolgu uygulamaları kadınlar tarafından olduğu kadar erkekler tarafından da yaygın bir şekilde tercih edilmektedir. Bu yazının devamında ‘’Yüze dolgu uygulaması nasıl yapılır?’’, ‘’Dolgu uygulamasının faydaları nelerdir?’’, ‘’Yüzün hangi bölgelerine dolgu yapılabilir?’’ ve ‘’Dolgu uygulamaları kaç yaşında yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli dolgu uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Dolgu Uygulaması Nedir?

  Dolgu uygulaması, cilt yüzeyini desteklemek; ciltteki kırışıklık ve çökme gibi estetik kusurları gidermek amacıyla yapılan ameliyatsız estetik uygulamasıdır. Bu uygulama sayesinde yüzün olduğundan yaşlı, yorgun ve üzgün görünmesine sebep olan estetik kusurların pek çoğu ameliyata gerek kalmadan giderilebilmektedir. Aynı zamanda çene ucu dolgusu ve elmacık kemiği dolgusu gibi uygulamalarla yüze boyut kazandırmak da mümkündür.

  Dolgu Uygulamaları Neden Yapılır?

  Cilt yüzeyinin hemen altında, cildi destekleyen ve cilde şekil veren yağ dokusu yer alır. Bu yağ dokusu, yaşlanmanın veya güneşin zararlı ışınları gibi dış faktörlerin etkisiyle dağılabilir. Buna bağlı olarak da yanaklarda, gözaltlarında ve yüzün çeşitli bölgelerinde çökme meydana gelebilir. Bu çökmelere kırışıklıklar ve istenmeyen yüz çizgileri de eşlik edebilir. Dolgu uygulamaları, tüm bu estetik problemleri gidermek, yüzün estetik bütünlüğünü desteklemek için yapılır.

  Dolgu Uygulamaları Hangi Bölgelere Yapılır?

  Dolgu uygulaması şu bölgelere yapılabilir:

  • Yanaklar.
  • Elmacık kemiği ve çevresi.
  • Çene ucu ve çene hattı.
  • Gözaltları.
  • Nazolabial bölge olarak da bilinen burnun yan tarafları.
  • Dudak çevresi ve dudak üzeri.
  • Göz çevresi.

  Bu gibi bölgelere dolgu uygulamaları yapılabilir.

  Dolgu Uygulamaları Ne Kadar Sürer?

  Dolgu uygulaması 15 ila 20 dakika içerisinde son bulur. Bu süre dolgu uygulanacak olan bölgelerin sayısına göre değişiklik gösterse de genelde yarım saate kalmadan tamamlanır.

  Dolgu Uygulamaları Kalıcı Mı?

  Dolgu uygulamalarının kalıcılık süresi botoks uygulamasınınki gibi sınırlıdır. Dolguların etkisi genelde 1 yıl içerisinde azalarak kaybolmaktadır. Bu uygulamanın sunduğu olumlu etkiler ve kazanımlar kalıcı değildir, cilt tipine göre zaman içerisinde ortadan kaybolurlar.

  Dolgu Uygulamaları Tekrarlanabilir Mi?

  Dolgu uygulamaları, doktorun da önerisiyle belli aralıklarla tekrarlanabilir. Böylece dolgu uygulamaları ile elde edilen kazanımlar daha belirgin olurlar ve bu kazanımlar kaybolmadan işlem tekrarlanmış olur.

  Dolgu Uygulamaları Kaç Yaşında Yapılmalı?

  18 yaşını doldurmuş olan bireyler, istedikleri zaman dolgu uygulaması yaptırabilirler. Bu uygulama genelde orta yaşlı bireyler tarafından tercih edilse de daha genç bireyler; bazı estetik problemlerin ortadan kaldırılması için dolgu uygulamasına başvurabilmektedir.

  Dolgu Uygulamaları Nasıl Yapılır? Dolgu Nasıl Yapılır?

  Dolgu uygulaması, lokal anestezi etkili kremler yardımıyla, steril koşullarda yapılır. Bu uygulamayı kişiye özel olarak planlayan ve gerçekleştiren kişinin, alanında uzman bir doktor olması gerekmektedir. Aksi takdirde her estetik uygulamasında olduğu gibi istenmeyen sonuçlarla karşılaşılabilir. Dolgu uygulaması sırasında genelde hyalüronik asit isimli, cilt yapısına uygun ve yüksek miktarda nem tutan dolgu malzemesi kullanılır. Hyalüronik asit hem cilde hacim kazandırır hem de cildin nemli kalmasını sağlayarak deri dokusunu destekler. Doktor, bu malzemeyi, özel enjeksiyon işlemleriyle daha önceden belirleniş olan bölgelere uygular. Böylece hedef bölgelerdeki kırışıklıklar, çökmeler ve çizgiler kaybolur.

  Dolgu Uygulaması Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Dolgu uygulamaları sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Dolgu yapılan bölge sıkıştırılmamalı, bölgeye masaj yapılmamalı.
  • Bu bölge birkaç gün boyunca güneşe karşı korunmalı.
  • 1 gün boyunca hedef bölgeye ıslatılmamalı, suyla temas ettirilmemeli.
  • İşlemden hemen sonra gündelik yaşama dönülebilir.
  • İşlemden sonra ortaya çıkabilecek hafif kızarıklıklar, 1 ila 2 gün içerisinde tamamen ortadan kaybolacaktır. Bu yüzden özel bir kreme veya bakım uygulamasına gerek yoktur.
  • Doktorun önerilerine uyulmalı.

  Dolgu uygulamaları sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. Doktorunuz, yüz dolgusu öncesi sonrası süreçler hakkında bilgilendirme yapacaktır.

  Kocaeli Dolgu Uygulamaları Fiyatları 2024

  Kocaeli dolgu uygulamaları fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button