Göz Kapağı Estetiği Kocaeli

  Göz kapağı estetiği Kocaeli, göz kapağı düşüklüğü ve göz kapağı sarkması gibi durumların ortadan kaldırılması amacıyla yapılan operasyondur. Göz kapaklarının yapısı büyük oranda genetik özelliklerin kontrolü altındadır. Bu yüzden bazı bireyler, genetik olarak sarkmaya daha müsait göz kapaklarına sahip olabilirler. Ancak göz kapaklarındaki estetik problemler gelişimsel sebeplerden de ortaya çıkabilirler. Bu bölgede yer alan deri dokusu, sürekli kapanıp açılma (göz kırpmak) gibi sebeplerden dolayı zaman içerisinde yıpranabilirler. Bahsi geçen yıpranmanın etkileri, göz kapağında düşme gibi estetik problemler şeklinde kendini belli edebilir. Göz kapağı estetiği bu gibi estetik problemleri ortadan kaldırmada son derece etkilidir. Bu yazının devamında ‘’Göz kapağı estetiği ne kadar sürer?’’, ‘’Göz kapağı sarkması ameliyatı nasıl yapılır?’’, ‘’Göz kapağı düşüklüğü ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?’’ ve ‘’Göz kapağı estetiği kaç günde iyileşir?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt bulabilirsiniz. Kocaeli göz kapağı estetiği hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Göz Kapağı Estetiği Nedir?

  Göz kapağı estetiği hem alt hem de üst göz kapaklarına uygulanabilen, göz kapaklarındaki estetik ve işlevsel problemlerin giderilmesini amaçlayan operasyondur. Bu operasyon tıp dilinde blefaroplasti olarak isimlendirilir. Göz kapağı estetiği sayesinde, göz kapaklarındaki fazla deri dokusu alınabilir. Göz kapağında torbalanma gibi sorunlar giderilebilir. Bu uygulama göz altı ışık dolgusu gibi dolgu uygulamaları ile birlikte yapılabilir.

  Göz Kapağı Estetiği Neden Yapılır?

  Göz kapağı estetiği, göz kapağında düşme ve göz kapağı sarkması gibi hem işlevsel hem de estetik anlamda olumsuzluk yaratan sorunların giderilmesi amacıyla yapılır. Böylece göz kapakları ve yüzün geri kalanı arasında estetik bir uyum sağlanabilir. Birey çok daha genç ve sağlıklı bir yüz görünümüne kavuşabilir.

  Göz Kapağı Düşüklüğü Neden Olur?

  Göz kapağı düşüklüğü şu gibi sebeplerden meydana gelebilir:

  • Genetik faktörler.
  • Bazı ilaçlar.
  • İlerleyen yaş.
  • Kas ve sinir hastalıkları.
  • Fiziksel travmalar.
  • Enfeksiyonlar.
  • Alerjik reaksiyonlar.
  • Lens kullanımı.
  • Tümörler.

  Bu gibi faktörler göz kapaklarında düşüklüğe yol açabilirler. Bahsi geçen sorun tek bir göz kapağında veya her iki göz kapağında da meydana gelebilir. 

  Göz Kapağı Sarkması Neden Olur?

  Göz kapağı sarkması, göz kapaklarındaki fazla deri dokusu sebebiyle meydana gelir. Bu durum genetik etmenler sonucu meydana gelebildiği gibi, yaşlanma kaynaklı doku yıpranması nedeniyle de ortaya çıkabilir.

  Göz Kapağı Estetiği Kaç Yaşında Yapılmalı?

  Göz kapağı estetiği genelde 35 yaşında veya 35 yaşından büyük hastalar tarafından tercih edilmektedir. Ancak gözün işlevini etkileyen ve gündelik yaşamı zorlaştıran sorunlar varsa operasyon çok daha erken yaşlarda da yapılabilir. Bu gibi durumlarda göz kapağı estetiği 18 yaşını doldurmuş olan bireylere yapılabilmektedir.

  Göz Kapağı Estetiği Ne Kadar Sürer?

  Göz kapağı estetiği ameliyatın kapsamına göre ortalama 1 saat içerisinde tamamlanmaktadır. Bu süre zarfında her iki üst göz kapağına da müdahale etmek mümkün olmaktadır.

  Göz Kapağı Estetiği Nasıl Yapılır?

  Göz kapağı estetiği genelde lokal anesteziyle yapılan ve steril ameliyathane koşullarında gerçekleşen bir operasyondur.  Bu operasyon, kaşların hemen altından gerçekleştirilmektedir. Ameliyat sırasında doktor, burada yer alan kas, deri ve yağ dokularını yeniden düzenler. Fazlalık yapan ve sarkmaya yol açan dokuları ise alır. Bu işlem, diğer göz kapağı için de tekrarlandıktan sonra operasyon son bulur. Böylece üst gözkapaklarındaki sarkmalar ve düşüklükler giderilmiş olur. 

  Göz Kapağı Estetiği Öncesi Sonrası Süreçler Nasıldır?

  Göz kapağı estetiği öncesinde, yapılacak olan ameliyatın detayları kararlaştırılır. Bu süreçte doktor, hastanın göz kapaklarını inceler. Bölgede yer alan estetik problemleri not alır. Daha sonra ise hastasının beklentilerini de göz önünde tutarak kişiye özel ameliyat planlamasını hazırlar.

  Göz kapağı estetiği sonrası iyileşme süreci, ameliyatın son bulması ile başlar. Hastalar çoğu zaman aynı gün taburcu edilirler. Taburcu olduktan sonra göz kapağı dokuları hızla iyileşmeye ve yeni yapılarına alışmaya başlarlar. Dokular ortalama 10 gün ila 2 hafta içerisinde büyük oranda iyileşirler. Ameliyat sonrasındaki ilk bir haftadan sonra doktorun da önerisiyle gündelik yaşama dönüş gerçekleşebilir.

  Göz Kapağı Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

  Göz kapağı ameliyatı sonrası dikkat edilmesi gerekenler şunlardır:

  • Birkaç gün boyunca gözü yormamaya dikkat edilmelidir.
  • Doktor tarafından verilen pomadlar ve göz damlaları düzenli olarak kullanılmalıdır.
  • İlk bir hafta göz makyajı yapılması önerilmez.
  • Ameliyat bölgesi, güneşin zararlı ışınlarına karşı korunmalıdır. Bu amaç doğrultusunda güneş gözlüğü veya şapka kullanılabilir.
  • Doktorun önerilerine dikkatle uyulmalıdır.
  • Dinlenirken veya uyurken yüz üstü değil de sırt üstü bir pozisyon tercih edilmelidir.

  Göz kapağı estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde özetlenebilir. Doktorunuz, konu hakkında kapsamlı bilgilendirmeler yapacaktır.

  Kocaeli Göz Kapağı Estetiği Fiyatları 2024

  Kocaeli göz kapağı estetiği fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button