Post Bariatrik Cerrahi Kocaeli

  Post bariatrik cerrahi Kocaeli, obezite cerrahisi sebebiyle yüksek miktarda kilo veren bireylerin deneyimlediği sarkma sorunlarını gidermek için yapılan operasyondur. Yazımızın devamında ‘’Post bariatrik cerrahi sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Post bariatrik cerrahi nasıl yapılır?’’, ‘’Post bariatrik cerrahi ne kadar sürer?’’ ve ‘’Post bariatrik cerrahi ağrılı mı?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli post bariatrik cerrahi hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Post Bariatrik Cerrahi Nedir?

  Post bariatrik cerrahi, vücudun çeşitli bölgelerinde meydana gelen sarkmaların giderilmesi ve sıkı bir vücut görünümünün meydana getirilmesi için yapılır. Bu operasyon, vücudun ilgili bölgelerini hedef alan germe ameliyatları ile yapılır. Ameliyat sürecinde özel germe teknikleri, liposuction ve estetik dikiş uygulamaları gerçekleştirilebilir.

  Post Bariatrik Cerrahi Neden Yapılır?

  Post bariatrik cerrahi, obezite cerrahisinin ardından kilo verme sonucu oluşan sarkmaları ve çatlakları ortadan kaldırmak için yapılır. Hızlı ve yüksek miktarda kilo verilmesi ile birlikte, altındaki hacmi kaybeden cilt sarkabilir. Kilo alım sürecinde çatlayan cilt çok daha fark edilir bir görünüm edinebilir. Post bariatrik cerrahi bu gibi sorunların giderilmesi, sıkı bir vücut görünümünün meydana getirilebilmesi için yapılır.

  Post Bariatrik Cerrahi Kimlere Yapılır?

  Post bariatrik cerrahi, daha önce obezite cerrahisi geçirmiş ve bu yüzden de hızlı bir şekilde, yüksek miktarda kilo vermiş olan bireylere yapılır. Bu operasyon için hastanın en az 18 yaşında olması gerekir.

  Post Bariatrik Cerrahi Tehlikeli Mi?

  Post bariatrik cerrahi her ne kadar kapsamlı ve zor bir operasyon olsa da genel olarak tehlikeli bir süreç içermemektedir. Bu operasyona ve operasyon sırasında uygulanan genel anestezi işlemine bağlı gelişebilecek bazı komplikasyonlar vardır. Mesela cerrahi kesiler sonucu kanama gibi sorunlar gelişebilir, iyileşme sürecinde ameliyat bölgelerinin bakımının aksatılması ile enfeksiyon meydana gelebilir. Ancak gerekli önlemlerin alınması ile bu gibi komplikasyonların büyük ölçüde engellenmesi mümkündür. 

  Post Bariatrik Cerrahi Ağrılı Mı?

  Post bariatrik cerrahi genel olarak kapsamlı bir operasyondur. Bu yüzden de anestezi sürecinin detaylı olarak planlanması gerekir. Bu planlama süreci hastanın kilosu, yaşı, genel sağlık durumu ve yapılacak olan ameliyatın detayları göz önünde bulundurularak yapılır. Bahsi geçen planlama sürecinde anestezi uzmanı bir doktor ile ameliyatı yapacak olan cerrah birlikte çalışır. Böylece hastanın ameliyat boyunca ağrı hissetmesini önleyen, güvenli bir anestezi uygulaması planlanmış olur.

  Post Bariatrik Cerrahi Ne Kadar Sürer?

  Post bariatrik cerrahinin süresi, diğer kombine operasyonlar gibi kişiden kişiye değişebilir. Bu operasyon genelde 3 ila 4 saat kadar sürer. Operasyon sırasında müdahale edilebilecek pek çok bölge vardır. Karın, göğüs, kol, uyluk ve kalça gibi bölgelerin tamamına müdahale edildiğinde bazen operasyonun süresi bahsetmiş olduğumuz aralıktan daha fazla bile sürebilir. Doktorunuz size özel bir post bariatrik cerrahi planlaması hazırladıktan sonra ameliyatın tahmini süresi gibi konular hakkında sizi bilgilendirecektir.

  Post Bariatrik Cerrahi Nasıl Yapılır?

  Post bariatrik cerrahi kapsamında bedenin neredeyse tamamına müdahale etmek mümkündür. Bu operasyon genel anestezi ile, ağrısız bir şekilde yapılmaktadır. Operasyon sırasında kilo değişimlerine bağlı ortaya çıkmış olan sarkmalar ve cilt çatlakları giderilir. Kilo verme süreci ile erimemiş olan bölgesel yağlar stratejik liposuction işlemleri ile alınır. İlgili bölgelerdeki fazla, sarkmış olan deri dokusu da alınır. Son olarak ise bahsi geçen bölgelerde kalan dokular özel teknikler ile düzenlenir ve gerdirilir. Böylece ilgili bölgelerde sıkı, vücut hatlarını ortaya çıkaran, çekici bir görünüm meydana getirilir.

  Post Bariatrik Cerrahi Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Post bariatrik cerrahi kapsamında kollara, bacaklara, uyluk bölgesine, karın bölgesine ve göğüs bölgesine germe uygulamaları yapılabilir. Ancak operasyon herkese aynı işlemlerle ve aynı kapsamda yapılmaz. Bu yüzden de iyileşme süreci kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Post bariatrik cerrahi yaptıran bireylerin en az 1 gece boyunca hastanede kalmaları gerekebilir. Böylece genel anestezi sonrası süreçler özenle takip edilebilir ve bireyin iyileşme sürecine iyi bir başlangıç yapması sağlanabilir. Post bariatrik cerrahi sonrası dikkat edilmesi gerekenler arasında şunlar bulunur:

  • Operasyonun yapıldığı bölgeler fiziksel olarak zorlanmamalıdır, yorucu ve ağır fiziksel aktivitelerden bir süre uzak durulmalıdır.
  • Operasyon sonrasında birkaç gün boyunca duş alınmamalıdır.
  • Doktorun reçete ettiği antibiyotik ve ağrı kesici gibi ilaçlar aksatılmamalıdır.
  • Pansuman ve ameliyat bölgesi bakımı ihmal edilmemelidir.
  • Doktor kontrolleri aksatılmamalıdır.

  Post bariatrik cerrahiden sonra dikkat edilmesi gerekenler bu şekilde sıralanabilir. Doktorunuz geçirdiğiniz ameliyatın detaylarına göre çok daha kapsamlı bir bilgilendirmede bulunacaktır.

  Kocaeli Post Bariatrik Cerrahi Fiyatları 2024

  Kocaeli post bariatrik cerrahi fiyatları, operasyonların detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button