Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Kocaeli

  Kök hücreli yağ enjeksiyonu Kocaeli, çeşitli yüz ve vücut bölgelerinde, bu bölgelerdeki çökmeleri ve benzer estetik sorunları gidermek için yapılan, modern bir yağ dolgusu tekniğidir. Yazımızın devamında ‘’Kök hücreli yağ enjeksiyonu nasıl yapılır?’’, ‘’Kök hücreli yağ enjeksiyonu sonrası iyileşme süreci nasıldır?’’, ‘’Kök hücreli yağ enjeksiyonu ne kadar sürer?’’ ve ‘’Kök hücreli yağ enjeksiyonu neden yapılır?’’ gibi merak edilen sorulara yanıt vereceğiz. Kocaeli kök hücreli yağ enjeksiyonu hakkında detaylı bilgi almak için yazımızın devamını inceleyebilirsiniz.

  Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Nedir?

  Kök hücreli yağ enjeksiyonu, cilt çökmelerini gidermek, hedef bölgede genç bir görünüm meydana getirmek için yapılan uygulamadır. Kök hücreli yağ enjeksiyonu çeşitli yüz bölgelerine ve el üstü gibi bölgelere yapılabilir. Kalıcılık süresi hyalüronik asit dolgularına ve klasik yağ enjeksiyonlarına kıyasla daha fazladır.

  Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Neden Yapılır?

  Kök hücreli yağ enjeksiyonu, hedef bölgedeki hacim kaybını gidermek ve dokuların gençleşme süreçlerine katkı sağlamak amacıyla yapılır. Kök hücreli yağ enjeksiyonu yaşlanmaya bağlı gelişen hacim kaybı, kırışıklıklar, lekeler ve izler ile mücadele etme konusunda oldukça başarılıdır.

  Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Kimlere Yapılabilir?

  Kök hücreli yağ enjeksiyonu genellikle çeşitli bölgelerde cilt altı desteğini ve hacmini kaybetmiş olan, ancak yıpranma ile birlikte cildinde de çeşitli estetik sorunlar çıkmış olan bireylere yapılır. Böylece tek bir işlemde hem bölgedeki hacim kaybı giderilmiş olur hem de kök hücreler yardımı ile bölgenin yenilenmesine katkı sağlanmış olur. Kök hücreli yağ enjeksiyonu için alt yaş sınırı 18’dir.

  Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Ağrılı Mı?

  Kök hücreli yağ enjeksiyonu ağrılı bir uygulama değildir. Uygulamanın hazırlık aşamasında ve yağ enjeksiyonu sırasında hastanın ağrı hissetmesine neden olabilecek işlemler bulunmaktadır. Ancak bu işlemlerden önce hastaya özel anestezi uygulamaları yapıldığı için hasta işlemler sırasında ağrı veya rahatsızlık hissi duymamaktadır.

  Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonunun Faydaları Nelerdir?

  Kök hücreli yağ enjeksiyonu, klasik yağ enjeksiyonuna kıyasla daha avantajlı bir uygulamadır ve faydaları uygulamayı takip eden birkaç ay içerisinde cilt yüzeyinde fark edilebilmektedir. Bu uygulama sırasında cilde enjekte edilen yağ dokusunun içerisinde yoğun miktarda kök hücre bulunur. Kök hücreler de dokuların yenilenme ve gençleşmesine aktif bir şekilde yardımcı olurlar. Bu da hedef bölgede zaman içerisinde genç bir görünüm oluşmasını sağlar.

  Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Ne Kadar Sürer?

  Kök hücreli yağ enjeksiyonu, yazımızın devamında da bahsedeceğimiz üzere çeşitli hazırlık aşamalara içermektedir. Bu aşamalar nedeniyle de uygulamanın süresi 1 ila 6 saat arasında değişiklik gösterebilmektedir. Yağ enjeksiyonu işlemi, hazırlık aşaması tamamlandıktan sonra dakikalar içerisinde son bulmaktadır. Doktorunuz, uygulamanın planlama aşamasında sizi kök hücreli yağ enjeksiyonun süresi hakkında detaylı olarak bilgilendirecektir.

  Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Nasıl Yapılır?

  Kök hücreli yağ enjeksiyonu genel olarak üç farklı aşamada yapılmaktadır. Bu aşamalardan iki tanesi klasik yağ enjeksiyonunda da yer alır. Diğeri ise kök hücreli yağ enjeksiyonuna özel bir aşamadır. 

  İlk aşamada hastanın karın, kalça, uyluk ve benzeri bir bölgesine mini liposuction işlemi yapılır. Bu işlem için yağ dokusu bakımından zengin bir bölge seçilir. Liposuction işlemi özel anestezi işlemleri ile ağrısız bir şekilde yapılır.

  İkinci aşamada, elde edilen yağ dokusu birtakım işlemlerden geçer. İçindeki kök hücreler saflaştırılır ve yağ enjeksiyonu ile vücuda verilecek olan yağ dokusu hazırlanır. Bu süreçte yağ dokusunun ve kök hücrelerin zarar görmemesine özen gösterilir.

  Üçüncü aşamada ise kök hücreli yağ enjeksiyonun yapılacağı bölgelere lokal anestezi kremi sürülür. Bu kremin etkileri başladığında ise doktor ikinci aşamada hazırlanan yağları, ilgili bölgelere estetik ölçütlere dikkat ederek enjekte eder. Böylece uygulama tamamlanmış olur.

  Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

  Kök hücreli yağ enjeksiyonu sonrasında genellikle hasta uygulamadan hemen sonra taburcu olur. Bazen uygulama alanının geniş ve kapsamlı olduğu durumlarda hastanın bir gün hastanede misafir edilmesi gerekebilir. Uygulama sonrasında yağ enjeksiyonun yapıldığı bölgelerde hafif morarmalar, şişlikler ve kızarıklıklar görülebilir. Aynı şekilde gerek mini liposuctionın gerekse de yağ enjeksiyonun yapıldığı yerlerde ağrı hissi meydana gelebilir. Hasta, bu hissin önlenebilmesi için doktorunun reçete ettiği veya tavsiye ettiği ilaçları kullanabilir. Tedavi sonrasında hastanın bir süre yoğun ve ağır fiziksel aktiviteden kaçınması, mümkünse evde ideal bir şekilde dinlenmesi gerekir. Aynı şekilde yağ enjeksiyonun ve mini liposuctionın yapıldığı bölgeye su temas ettirmemelidir. Yaşadığı rahatsızlıklar ve deneyimlediği komplikasyonlar hakkında doktorunu bilgilendirmelidir.

  Kök Hücreli Yağ Enjeksiyonu Fiyatları 2024

  Kocaeli kök hücreli yağ enjeksiyonu fiyatları, uygulamanın detaylarına ve benzer etmenlere göre kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.

  Doktora Sorun!
  Call Now Button